Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с гаснене на двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с гаснене на двигателя

    Здравейте,От скоро се появи едно поредно проблемче с моята скъпа Крома :D става въпрос за Kroma 2005 1,9 multijet 16V avtomatic . Та за проблема когато съм на ниски обороти двигателя гасне, усещам че звука на двигателя се променя оборотите започват да играят, случва се и в движение, примерно колата си ускорява върви когато е на високи обороти и ако се наложи да спра на светофар или кръстовище и отнема газта и оставам по средата , съответно след това не пали от първия път трябва да извадя ключа да изчакам няколко секунди и пак да пробвам. Не се случва всеки път понякога 3-4 пъти на ден, а по някога 1 седмица без гаснене, съответно както никакви записани грешки. Мислех се за датчик на колянов вал, но този датчик е сменян преди 20000 км , а и повечето неща който съм чул за този датчик е че ако има реален проблем с него няма да мога да запаля. Другото което се сещам е някакъв проблем с масите я на двигател-скоростна кутия я на купе, но като цяло вече съм изчерпан от към идеи а и нерви и пари не ми останаха. Моля колеги ако имате сходни проблеми и някак са решени, дайте някакви съвети? Може и към някои сервиз да ме насочите.Благодаря!
    How now brown cow

    #2
    закачи я на диагностика като не пали. следи налягането в рейла и оборотите на двигатела. всичко ще лъсне. поздрави

    Коментар


      #3
      Май това ще се окаже проблема, налягането в комън-рейла и по-скоро един ел.клапан който регулира налягането на горивото. Проблема е само че този номер не го прави постоянно, вчера бях в сервиза и стоя запалена 1 ч. и нищо.
      How now brown cow

      Коментар


        #4
        Обикновено сбъгясва, когато е под товар.И при по-старите JTD този клапан често дефектира.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          А някаква идея къде мога да го намеря този клапан на някаква сносна цена нов/втора употреба?
          How now brown cow

          Коментар


            #6
            Fuel metering valve - това ли му е найменованието??
            How now brown cow

            Коментар


              #7
              не-fuel pressure regulator

              Коментар

              Working...
              X