Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с палене на Пунто 1,9д 60кс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с палене на Пунто 1,9д 60кс

    Здравейте, вчера Пунтото ми направи проблем. Сутринта запали нормално и отидох на кафе, след един час пауза , не поиска да запали. Тъй като от въртене ми падна акумулатора, го разкачих и го зареждах около 16 часа. При монтаж колата запали и я прибрах у нас, след 10 мин пак не запали, върти и даже не прекюхква. Така два дена, днес едно момче прочете колата и установи повредата - датчик колянов вал.Но имам некакви съмнения, ще бъда благодарен ако Специалиста изкаже мнение.Колата е 2000г 1,9д 60кс помпа Лукас електонна, Благодаря.

    #2
    Точно от датчика на коляновия вал така изненадващо спират да палет...Може да запали пак като изстине хубаво, но не е задължително.Щом това излиза на диагностика няма какво да се чудиш - макар че не е най евтината част... Приготви си 40-50лв. Сменя се за 5 мин.Намира се под акумулатора, от задната страна на двигателя, точно преди скоростната кутия.Дано не бъркам, обикновено е там, за този мотор не съм 100% сигурен.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Тенкю :D датчика е поръчан и чакаме доставка.

      Коментар


        #4
        а,как набедихте датчика ми е много интересно.аз пък бих казал,че има проблем с доставката на гориво

        Коментар


          #5
          ivel написа:
          а,как набедихте датчика ми е много интересно.аз пък бих казал,че има проблем с доставката на гориво
          Ще се разбере към вторник :D

          Коментар


            #6
            Трудно се изказва мнение без преглед.На тези модели ако има проблем със датчика колата пали и гасне,а не да върти и да не пали.

            Коментар

            Working...
            X