Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на скоростна кутия на Стило 1.9JTD от 5 степенна на 6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на скоростна кутия на Стило 1.9JTD от 5 степенна на 6

    Здравейте колеги. Преди карах едно Пунто което не ме предаде и съвсем скоро ще съм притежател на Стило 1.9 JTD 115 коня 2004-та (или 116 не знам точно). ВЪпроса ми не знам в коя тема да го пусна затова го пускам тук тъй като е дизел. Мога ли да сменя скоростната кутия която е 5 степенна със 6 степенна която е на същия двигател но 16V (140) коня. Предполагам това ще окаже влияние на разхода особено на извънградско.Надявам се да може да се РЕМАП-не двигателя, но преди или след евентуалната смяна на скоростната кутия?П.С Aко някой колега има Стило на части и врътката със скоростната може да стане да ми пише на лично да си напазарувам от него.
    Фиат Стило 1.9 JTD 115
    Алфа Ромео 147 1.9 JTD 115 (+чип)
    Не си ли карал Италинка не знаеш какво е романтика.

    #2
    Ако целта ти е само по-нисък разход извънградско, забрави!
    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

    Коментар


      #3
      Не разбира се, градско също. Гоня максимална мощност и минимален разход от палене до гасене на двигателя. Просто си мислих дали ако се сложи 6-степенна вместо 5 ще има ефект
      Фиат Стило 1.9 JTD 115
      Алфа Ромео 147 1.9 JTD 115 (+чип)
      Не си ли карал Италинка не знаеш какво е романтика.

      Коментар


        #4
        Излишен филм е, ремапни си колата и си я карай.
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          #5
          Или просто си карай колата такава каквато е . Все пак над проектирането й са мислили хора които са инженери, сметнали са, че така е добре и са я проектирали така. Не знам какви са тея амбиции да постигнете разход от порядъка на 0.2-0.3 литра на 100 надолу. Заслужава ли си инвестицията и кога ще се избие...няма нищо лошо в ремапа, стига да е ясно, че щом ремапваш ще настъпваш повече, това означава, че джоба ти трябва да е подготвен за евентуалните последици...незнам защо има хора които си ремапват колите и после ги карат 1500 оборота и се бият в гърдите, че разхода им паднал с половин литър....
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            Директно не можеш. Единия мотор е с издърпващ съединител, а другия с натискащ.Има други начини, но те не са за масовия потребител.Или другояче казано - ако си приготвиш сума равна или по-голяма от 1/3 стойността на колата, може и да стане.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              колеги предстои ми смяна на масло за скростната кутия...кой тип е за мойта кола Fiat Bravo 1.9 JTD 2001

              Коментар


                #8
                TUTELA ZC 75 SYNTH, TUTELA CAR TECHNYX 75W85 Мисля, че ти трябват 2 л.Общо взето подобен клас масла, придържай се да е API GL-4.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар

                Working...
                X