Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

bravo 1.9 multijet проблем с маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    bravo 1.9 multijet проблем с маслото

    Зравейте,от 7м. карам браво 1.9 мултиджет 120к. от няколко дни като я запаля ми изписва да сменя маслото на двигателя.Маслото е на около 3500км,предстои ми влизане в бокса за диагностика,а ми казаха на първо четене,че е възможно да е защото я карам на много куц режим 3км. до офиса и вечер обратно,или датчика за налягане на маслото.Нивото на маслото е супер,а и самото масло е много висок клас.Ако някой е имал такъв проблем ще съм благодарен да го сподели.

    #2
    Сервизния ти интервал е настроен на брой паления,а не на изминати километри.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      iliyan написа:
      Сервизния ти интервал е настроен на брой паления,а не на изминати километри.
      Ако изобщо някой го е нулирал при предната смяна намаслото!

      Коментар


        #4
        Здравейте,при това положение да сменя ли маслото или да го закарам до го нулират и да чакам да стане на около 1г. и тогава да я обслужа.Иначе е нулирано на предната смяна.

        Коментар


          #5
          Няма нужда от смяна.Отиди да го нулират,и ако може,да го направят на изминати км.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #6
            Благодаря за съвета точно това мисля да направя.Весели празници.

            Коментар


              #7
              iliyan написа:
              Няма нужда от смяна.Отиди да го нулират,и ако може,да го направят на изминати км.
              Това няма как да го направят.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Купи си кабели, прочети малко тук там и си го направи сам. Спестяваш си време, нерви и пари.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Мисля още във Вторник да отида да го нулират,че днес минах около 200км.и по едно време ми светна и ме издразни много.За сервизния режим ми казаха,че освен броя на паленията има още няколко неща,като богати смеси каране на къси разтояния имаше още нещо но немога да се сетя в момента.

                  Коментар


                    #10
                    Това ще се направя че не съм го прочел! :DКое е това дето ти светка бе човек?Направи една снимка.

                    Коментар


                      #11
                      Свети лампата на маслото, мига по точно и изписва че трябва да се смени маслото на двигателя.

                      Коментар


                        #12
                        avramov 1914 написа:
                        Свети лампата на маслото,
                        Не мисля, че за сервизния интервал трябва да ти светне лампата на маслото.

                        Коментар


                          #13
                          naskobg написа:
                          avramov 1914 написа:
                          Свети лампата на маслото,
                          Не мисля, че за сервизния интервал трябва да ти светне лампата на маслото.
                          Свети си.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар

                          Working...
                          X