Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на дизелов двигател Фиат Гранде Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на дизелов двигател Фиат Гранде Пунто

    Здравейте надявам се скоро "колеги".От известно време се интересувам от Fiat Grande Punto 1.9 multijet по-конкретно тези от 2006 г. насам ,но никъде не мога да намеря информация.откривам само мнения за 1.3 двигателя.Въпросът ми е дали този с 1.9 е надежден,има ли някакви често срещани проблеми и като цяло кой от двата е по добър вариант от към здравина?Моля ако някой кара такава количка да изкаже своите впечатления.Благодаря предварително.

    #2
    1,9 е една идея по-надежден

    Коментар


      #3
      Незнам колега, втори фиат карам и то стар, но като попна да споделям с приятели за цените на частите се хвашат за главата. Хубави коли са но всичко почва от 60 лева нагоре като ролките са 90-120 лева на брой. Най скъпите в света дебитометеи. Като цяло са доста по скъпи от мерцедес за потдръжка. Шефа ми има мерцедес и наскоро сменя и той дебитомер...еми 140 лева без отстъпки, а аз ърябва да вкарвам връзки на министерско ниво за да намеря за под 200 лева.
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Благодаря за бързите отговори,но все още се чудя дали си заслужава инвестицията.Като цяло страда ли от нещо конкретно този двигател и изобщо кой са слабите страни на тази колица?Евентуално какви ремонти ме очакват занапред и дали са страшни?Иначе определено ме грабна с визия-мнооого!

        Коментар


          #5
          Двигателите са хубави.Термостат, горивен регулатор, подгревни свещи и окачване.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            M5kov написа:
            Двигателите са хубави.Термостат, горивен регулатор, подгревни свещи и окачване.
            По цените за моята кола: Близо 1000 лева....безценно
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #7
              ангренажа е евтин(2-3 пъти по-евтин от на едно старо тди на фолксваген)130-160лв,за дебитомера нямам наблюдение,като цяло много корав мотор

              Коментар


                #8
                mitkosoft написа:
                M5kov написа:
                Двигателите са хубави.Термостат, горивен регулатор, подгревни свещи и окачване.
                По цените за моята кола: Близо 1000 лева....безценно
                Посочи нещо друго с по-евтина поддръжка Тва е...
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Ха, то вече няма евтина подръжка за по-новите коли, вече така ги правят ,имам предвид от среден клас, ресурсния живот вече ги проектират да издържаат 5 години,или по- средно годишни киломотри от порядъка 30-40 на година Х 5.Не случайно гаранцийте на по-известни марки,са 5 години,или 150 хил.км., таман колкото е един лизингов период.Така че Колега, хората са казали, ракия и мед на старо,кола и булка, по-младо като за колата освен годинките,се гледа и километрите.Там вече се прилага търговския нюх, както едно време са гледали конете,освен годините,но и зъбите му.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                  Fiat palio 1.7td

                  Коментар


                    #10
                    mitkosoft написа:
                    M5kov написа:
                    Двигателите са хубави.Термостат, горивен регулатор, подгревни свещи и окачване.
                    По цените за моята кола: Близо 1000 лева....безценно
                    термостат - Бер 145горивен регулатор - 278 Бошсвещи 4бр. Искра - 44лвНосачи - 2х80беалети 2х8Тотал = 643лв крайно клиентски цени, далече от 1000лв ама лаф да става.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар

                    Working...
                    X