Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

скъсан маркуч на турбото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    скъсан маркуч на турбото

    Привет,днес реших да изчистя дебитомера, че видимо не е свалян от както това е кола след като вече щях да го монтирам ззабелязах в сгънките на маркуча, че е напукан и скъсан (само за инфо струва 108лв.)Свалих го и голямо търсене беше на нещо което да ми свърши работа.изрязах сгънките и почнах да търся нещо което да е 6.5см диаметър и около 4-6 см е не успях в магазините, като се има предвид, че е неделя. пробвах с водопроводни, но не влизат сетих се че имам стар дебитомер от 406цата та уви пасна идеално монтирах всичко и сега се радвам на вървежа, но и преди да го почистя пак мн вървеше все пак е 2.4питането: след като имаше следи от песъчинки в маркуча, който влиза в турбото трябваше ли да сваля турбото и да го чистя? има ли начин за чистене ? и др питане кой е бушона за халогените :р не успях да го намеря, защото изведнъж и двата фиата нямат халогени а ми трябват за през деня някви идеи къде да ровя ?
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    #2
    Здравейте,за момента съм спасил полужението с дебитомера, като съм направил снадка, но не искам да е така.наква идея от къде да взема 2ра ръка, нов на по нормална ценаприлагам и снимка на въздуховода
    Прикачени файлове
    Fiat Marea 2.4 JTD+
    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
    Renault 19/1.7mi/ - crash

    Коментар


      #3
      Kолега, понеже са турбопътища струват една торба пари- под 100 лв за детайл няма в магазина... А и е на кофти място и с преход. Питай mitaka71.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        абе ужас, нема да дам 100лв... на мен и 20 не ми се дават :Дще мисля някъв др вариант да направя, но това маркуче от средата на маркуча каква му е функцията?масалце ли пуска към витлата на турбото?
        Fiat Marea 2.4 JTD+
        Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
        Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
        Renault 19/1.7mi/ - crash

        Коментар


          #5
          абе ужас, нема да дам 100лв... на мен и 20 не ми се дават :Дще мисля някъв др вариант да направя, но това маркуче от средата на маркуча каква му е функцията?Че аз лесно ще реша проблема, но тазии тръбичка ме спира, защото ще трябва да правя тройник ... и става кофти.тази тръбичка масалце ли пуска , картерна вентилация ли е?
          Fiat Marea 2.4 JTD+
          Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
          Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
          Renault 19/1.7mi/ - crash

          Коментар


            #6
            Другия вариант е в тунинг магазин да провериш- може и де е по-евтино.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              да бе ма не знам тази тръбичка с какво снабдява турбото... ако я затапя?
              Fiat Marea 2.4 JTD+
              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
              Renault 19/1.7mi/ - crash

              Коментар


                #8
                Намери тръба с размерите на дебитомера, хвани я хубаво с 2 скоби, боядисай я ако щеш и карай.Не се вкарвай в излишни филми
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  в момента съм такава свръзка, но ме притеснява да не изтърве и да се вкарам в приключение на път.макар да я ползвам само за градско(показвам им силата на дизела) и не е проблем голям ама все пак там едва ли има голямо налягане
                  Fiat Marea 2.4 JTD+
                  Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                  Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                  Renault 19/1.7mi/ - crash

                  Коментар

                  Working...
                  X