Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Punto 1.9 d

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Punto 1.9 d

    Здравейте какво ви е мнението за този чист дизел, като подръжка, 65 коня слабичко, но поне ще е икономичен предполагам.. какви му са слабите страни при гледане на какво да се обърне внимание.

    #2
    купи си jtd-то

    Коментар


      #3
      Не съм напълно съгласен!В минус му е само динамиката.Няма турбо ,но и няма да му се развали турбото!Като цяло подръжката на горивната система е в пъти по-ефтина.Не отричам че има проблем със управлението на ГНП(понякога) или самото ГНП(пак понякога).Въпреки това си намираш ГНП втора ръка ако трябва на ценатана ремонта на една дюза на jtd!Поздрави!

      Коментар


        #4
        Гори колкото ЖТД-то, не върви грам.За дюзите на ЖТД-то ги има втора употреба по 40-60лв-или викате той си има втора употреба, е същото е и с ГНП-то при обикновения дизел.
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          #5
          nsn написа:
          Гори колкото ЖТД-то, не върви грам.За дюзите на ЖТД-то ги има втора употреба по 40-60лв-или викате той си има втора употреба, е същото е и с ГНП-то при обикновения дизел.
          Въпрос на предпочитания!Нямам намерение да правя реклама.Има си своите както + така и - !Примера не е от най-подходящите.Поздрави!

          Коментар


            #6
            Имам и двете коли. Пунто 1,9D и 1,9 jtd.Истината е, че съм доволен и от двете. Но от както открих, че атмосферния дизел върви на олио само него карам. Тромав и слаб е, но все пак излиза 2 пъти по-евтино от комън рейла. Другото пунто сега го кара баща ми и той много му се кефи, наистина много пъргав автомобил. Та моят съвет е - ако е за града и търсиш сериозна икономия = 1,9 D. сметка на олио като гориво.Ако ли не, то "общата рейка" е за предпочитане. По ремонтите. Има части и нови и втора и са от евтините в класа и са еднакви за двата автомобила. Колкото до моторите, признавам по комън рейла нищо не съм пипал, ама и не е каран колкото атмосферния дизелак. Правих помпа заради олиото, но вече му хванах цаката и мисля да си го карам като градска кола. За извън града съм предприел мерки да не съм с никоя от двете.... малки и некомфортни са особено за БГ. Лично мнение.
            Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

            Коментар


              #7
              OptimusMaximus написа:
              Имам и двете коли. Пунто 1,9D и 1,9 jtd.Истината е, че съм доволен и от двете. Но от както открих, че атмосферния дизел върви на олио само него карам. Тромав и слаб е, но все пак излиза 2 пъти по-евтино от комън рейла. Другото пунто сега го кара баща ми и той много му се кефи, наистина много пъргав автомобил. Та моят съвет е - ако е за града и търсиш сериозна икономия = 1,9 D. сметка на олио като гориво.Ако ли не, то "общата рейка" е за предпочитане. По ремонтите. Има части и нови и втора и са от евтините в класа и са еднакви за двата автомобила. Колкото до моторите, признавам по комън рейла нищо не съм пипал, ама и не е каран колкото атмосферния дизелак. Правих помпа заради олиото, но вече му хванах цаката и мисля да си го карам като градска кола. За извън града съм предприел мерки да не съм с никоя от двете.... малки и некомфортни са особено за БГ. Лично мнение.
              И не само атмосверния дизел върви на олио Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 От скоро имам предкамерен дизел с турбо, наливам му даже горяло масло, хидравлично. Като му налея олио от фритюрника и отзад събирам кучетата Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Абе като цяло стар дизел си е голяма далавера :D
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #8
                Съжалавам, че не е много по темата, но колега сподели за каква точно кола става на дума.
                Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

                Коментар

                Working...
                X