Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило - Пали и гасне?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило - Пали и гасне?!?

    Здравейте колеги,от известно време имам проблем с моето Стило. В един красив момент реши, че няма да работи. Подавам контакт, паля и след няколко секунди гасне (Педала на газта не реагира). Смених горивния филтър и се оправи, но въпреки това я усещах, че не върви както трябва. За по-малко от седмица проблема се появи отново и в момента пак е същото положение. В момента колата е пред блока (Дружба1) и не знам какво да правя. Дали е от запушена цедката в резервоара, дали не прави достатъчно налягане ...Ще Ви бъда благодарен, ако някой е имал подобен проблем да сподели, както и да ми препоръчате читав сервиз в района на Дружба, понеже ще се наложи най-вероятно да идват на място, понеже не мога да я мръдна ... :/Поздрави,Благо

    #2
    Случайно това да съвпада с последното ти зареждане? За времето, за което колата работи - работи ли нормално и равномерно? Свали филтъра и излей съдържанието му във високо и тясно шише и виж дали няма да се окаже, че е пълно с вода.С кой двигател е колата?

    Коментар


      #3
      Трябва да има ел помпа в резервоара, сигурно е от нея. Спряла е да вдига налягане и с новия филтър малко си я разтоварил. За това са се пооправили нещата, но за кратко. Провери бушоните, да не се окаже че има хлабава ел. връзка или нагоряло гнездо, а нищо чудо и изгорял бушон. И да, кажи точно с кой ДВГ си, че кристалната ми сфера е на ремонт :D
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        има груб филтър на самата помпа в резервоара почисти и нея
        STILO JTD

        Коментар


          #5
          Пич,със една диагностика проблема ще лъсне.Дали няма налягане или гасне от свръх налягане трябва някой да подскаже.В София има достатъчно колеги които разполагат със диагностичен софтуер и при добро желание и срещу все някой ще се навие да е закачи.От там насетне вече според проблема ще се търси и помощ.

          Коментар


            #6
            Моето стило правеше подобен проблем и я карах при прехваления майстор "Дани" от дружба не искам никой да обиждам но за мене този е мошеник каза ми че половината неща са ми за смяна (датчик колянов вал,горивна помпа реле на свещи и другите неща не ги запомних вече) и цената за всичко беше около 900лв. а в същност се оказа реле което ми бърка компютъра и това реле струва 6лв. смених го и да чукна на дърво нямам проблеми.Моето мнение е да започнеш с по евтините неща и дано да се оправи
            FIAT STILO 1.9 JTD 115hp
            FIAT TIPO 1.6 i.e 75hp
            FIAT MAREA 1.6 16V 103hp

            Коментар


              #7
              Да, трябва да има рела което да захранва помпата в резервоара, нищо чудно и то да е дало фира. Трябва да се проверят някои неща от човек който знае какво да гледа. Диагностиката е много ценна, но не винаги показва проблема.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #8
                на тези коли диагностиката поаказва почти всичко,даже можеш да си тестваш помпата,съответно и релето и това всичко през диагностика,естествено и по другия начин си става

                Коментар


                  #9


                  Благодаря Ви много за съдействието. Колата е 1.9 JTD 140 к.с. Проблема, е че нищо не разбирам от тези неща, колата е пред блока и няма как да я закарам на сервиз и с времето съм притиснят, защото съм всеки ден на работа ииии не знам направо ще се побъркам. Петък вечер бях планувал да пътувам към Търново за изпити и по работа и трябваше да съм с кола... Сега гледах колите под наем, ама .... "дебело" излиза. Казаха ми да пробвам един вариант: Давам на контакт, изчаквам около 10-15 секунди и връщам ключа. Това се повтаря 5-6 пъти и тогаа паля ... Пробвах и задържа малко повече от обикновено. Според човека, който ми предложи да пробвам това, може би е запушена цедка някъде там в резервоара или нещо подобно не знам.

                  Коментар


                    #10
                    Виж какво приятел,разбрах че нямаш познания и за това по-добре намери начин да закараш колата на някой който знае какво прави.Може да я теглиш,може да я качиш на нещо.Успех!

                    Коментар


                      #11
                      Каква е идеята на темата? Да ни споделиш, че имаш проблем, да получиш няколко съвета, да не последваш нито един и накрая пак да ни кажеш, че проблемът си стои, ама един приятел ти е казал нещо, пробвал си и не помага? Чудесна информация, но ние тук сме се събрали за да ти помогнем да си решиш проблемите сам, ама като не ти се занимава и четеш отгоре-отгоре - няма смисъл. След като нямаш време и очевидно не искаш да се занимаваш - то темата е безсмислена. Извикай пътна помощ или намери приятел, който да изтегли колата до сервиз, където да направят каквото е необходимо. Ако на сервиза му се чете тук - да заповяда, ще му помогнем поне на него да ти вземе парите.

                      Коментар


                        #12
                        Разбрах напълно казаното. Извинявсм се на всички за загубеното време. Вечерта ще се опитам да изтрия темата, а ако това не е възможно ще помоля администраторите да го направят.Още веднъж се извинявам и не ми е била идеята просто да се оплаквам и да мета отгоре-отгоре. Поздрави и хубав ден на всички

                        Коментар

                        Working...
                        X