Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не работи на метан при ниска температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не работи на метан при ниска температура

    Колеги, метановата уредба е обикновена и прехвърля на около 2200 оборота. Миналата зима до -10 градуса нямаше проблем. Паля, форситам и веднага заработва на мета. Сега при температури около 0 прехвърля и гасне. След достигане на температура на дв. около 40 гр, заработва на метан. Идеи?
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    #2
    Ако си пипал смесите лятото - нормално сега да ти прави мизерии.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Нищо не барано това лято. Нищо.
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        Весо, що не я оставяш да поработи на бензин. На празен ход. Да позагрее и тогава ръчкай на газ.А инак, като идея - смени филтърчето на газовата. Трябва да го има някъде. А то си е консуматив.
        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

        Коментар


          #5
          фиат брава

          Колега и моята на метан така прави 1.6 16в двигателя.Паля я на бензин оставям я така да поработи пуша 1 цигара и чак тогава давам газ на 2200 прехвърля и трагвам да позагрее изпарителя иначе ми гасни.

          Коментар


            #6
            Re: Не работи на метан при ниска температура

            veselin10 написа:
            Колеги, метановата уредба е обикновена и прехвърля на около 2200 оборота. Миналата зима до -10 градуса нямаше проблем. Паля, форситам и веднага заработва на мета. Сега при температури около 0 прехвърля и гасне. След достигане на температура на дв. около 40 гр, заработва на метан. Идеи?
            Адаш и при мен е същия проблем имам и тема тук за тоя проблем....за сега не съм го отстранил.можеш да видиш какво са ми писали колегите на мен за проблема...
            FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
            Единствено в България "селянин" е обидна дума.

            Коментар


              #7
              Е, дай линк де...Помогни докрай.
              Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
              Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
              Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

              Коментар


                #8
                Re: Не работи на метан при ниска температура

                veselin10 написа:
                Колеги, метановата уредба е обикновена и прехвърля на около 2200 оборота. Миналата зима до -10 градуса нямаше проблем. Паля, форситам и веднага заработва на мета. Сега при температури около 0 прехвърля и гасне. След достигане на температура на дв. около 40 гр, заработва на метан. Идеи?
                Моята и тя прави такива чалъми, но като прехвърля без да форсирам на място а направо на скорост, после работи без проблем.

                Коментар


                  #9
                  Смени си въздушния филтър, при мен почне ли да прави тоя номер и разбирам, че филтъра е за смяна
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Въздушния филтър е нов. Филтър за метана не знам да има. Възможно ли е проблема да е в редуктора?
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #11
                      Момечета, не съм наясно, но при метана има ли зимна и лятна смес? Аз карам на пропан-бутан и доскоро съм сигурен че зареждахме лятна смес и някои коли създаваха точно такива проблеми. Сега я смениха със зимната и естествено стана 1.40 и в същото време изчезнаха проблемите на въпросните коли..............
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        lhristov написа:
                        Е, дай линк де...Помогни докрай.
                        ето и линк:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...952&highlight=
                        FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                        Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                        Коментар


                          #13
                          veselin10 написа:
                          Въздушния филтър е нов. Филтър за метана не знам да има. Възможно ли е проблема да е в редуктора?
                          Възможно е да имаш филтър в рекутора.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Веско въпросът е гасне само на свободна или забива на метан като е студена нацяло?Ако е само на обороти трябва да промениш налягането малко от самия редуктор винтчето.Принципно на обикновен метан до -10 не трябва да имаш проблем дори да пали без проблем директно на метан.При метана дори и да е студен редуктора трябва да си работи не е като пропан бутана да става изпаряване и да трябва да загрее изпарителя.
                            FIAT BRAVO 1.6
                            FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                            LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                            Коментар


                              #15
                              фиат брава

                              Моята пък сутринта пали ,но немога да я изфорсирам до 2500 да я прехвърля на метан луда работа.След малко работа на двигателя и чак тогава се прехвърля.Катоя запаля дирекно на метан пак сащтата работа докато не позагрее малко немога да тръгна. Някви идей

                              Коментар

                              Working...
                              X