Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не превключва на метан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не превключва на метан

    Колеги, тези дни ми беше паднал акумулатора и вчера си взех нов. След смяната отидох да заредя с метан и осъзнах, че индикаторите не ми светят и колата не прехвърля на метан, а си кара на бензин. Може ли някой да ме посъветва какво да правя, да разкача наново клемите на акумулатора и да пробвам отново? Да не би нещо да е дало накъсо и да е умряло релето /ключа/, но пък си мисля, че индикаторите поне щяха да светят. Ако някой се сеща нещо да каже, благодаря предварително.
    Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

    #2
    А предпазителите за метановата уредба провери ли,да не са изгорели?По принцип дават тези предпазители да се свалят преди вкл/изкл. на акумулатора.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      iliyan написа:
      А предпазителите за метановата уредба провери ли,да не са изгорели?По принцип дават тези предпазители да се свалят преди вкл/изкл. на акумулатора.
      Не съм проверявал, защото не знам къде се намират тези предпазители. Ако можеш да ми кажеш къде да ги търся ще видя дали не е от тях. Нямах представа въобще, че има подобно нещо като такива предпазители /не разбирам особено от коли/ и че трябва да се свалят.
      Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

      Коментар


        #4
        Единични предпазители в кутийки с прозрачни капачета,обикновено 2 броя,на кабелите към ЕКУ-то на мет. уредба.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #5
          iliyan написа:
          Единични предпазители в кутийки с прозрачни капачета,обикновено 2 броя,на кабелите към ЕКУ-то на мет. уредба.
          Благодаря, колега. Предпазителите нямаха нито кутийка, нито капачета, просто са мушнати в гнездата и това е. Все пак ги открих, 2 броя по 7.5 А, смених и двата за всеки случай /единия го изкарах трудно, явно нещо е нагорял/ и всичко се оправи. Светят си всички индикатори и си прехвърля на метан. Още веднъж благодаря.
          Fiat Brava ELX 1.6 16V 1998 г.

          Коментар


            #6
            Аз имах подобен проблем с газта. Виж си бушенчетата, мойте са вляво на волана отдолу.

            Коментар

            Working...
            X