Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж на обикновенна газова на Брава 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтаж на обикновенна газова на Брава 1.6

    Здравейте колеги, днес се сдобих с обикновенна газова Ловато. Изпарителя е вакуумен, имам копче за превключване и газов клапан. Какво друго ми трябва освен плочка и тръби за газта? И ако може съответно да ми помогнете и да си я монтирам. По принцип всичко по колата си правя сам и мисля да се пробвам и с тази задача. А също така дали ще ми трябва емулатор и ако не сложа какви могат да бъдат последствията? Благодаря ви предварително.

    #2
    Плочка не ти трябва. нНбивай 2 щуцера на въздуховодите и си ти. Трябват ти "кихалки" и емулатори на дюзи и ламбда сонда. Емулатор ако не сложиш ще ти трупа грешки компютъра. Симулатор на ламбда сондата ти трябва, за да не прецакаш работата на бензин. Двете общо са 50лв нови. Не си заслужава да си скапваш колата на бензин заради 50лв.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Да не си с пластмасови колектори.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #4
        Преди всичко ти трябва изпарител. Този, който имаш, не ти върши работа.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Е как така не ми върши работа... Та аз с тази цел го взех днес... А как ще стане без плочка? Може ли по-подробно да ми опишете как става номера?

          Коментар


            #6
            Колата беше с пластмасови колектори, но ги смених с метални.

            Коментар


              #7
              Ако знаеш какво е щуцер - взимаш 2 по-големи такива и ги навиваш във въздуховода. За целта го пробиваш, ама внимавай, пробивай грамотно, да не го нараниш излишно.
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                1. Не виждам причина да си вкарваш автогол спестявайки от плочка.2. ’Новият’ колектор с дросела и всички датчици по него ли го смени?3. Трябва ти ел. редуктор и симуляция на дюзи. Не се занимавай с емулация на ламбда, много малко стават.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  Причината е че не стесняваш на половина въздуховода. Според мен доста сериозна причина.
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар


                    #10
                    ако искаш доказано работещ симулатор за ламбда сонда, за точно тази кола, драскай
                    Брава 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Всичко съм сменил заедно с колектора. Дросела от пластмасовия не пасна и затова качих този от металния. А сега с тези щуцери много се чудя. Не, че искам да спестя пари за плочката ами просто искам да съм сигурен, че ще стане газовата. А никой не каза как да я монтирам. Клапана, изпарителя и копчето. А и от къде мога да намеря симулатор за дюзите?

                      Коментар


                        #12
                        А-ако ти трябва плочка за тоя мотор-имам ’’Landi Renzo’ :D
                        Brava 1.6 16+ АГУ(Landi Renzo)

                        Коментар


                          #13
                          А на мен като ми е Ловато всичко останало ще стане ли Ланди...

                          Коментар


                            #14
                            колега, като гледам колко много ти е неясно как стават работите, отиди да ти я монтират, да ти е мирна главата
                            Брава 1.6

                            Коментар


                              #15
                              Е то ако ми беше ясно щях ли да питам според теб :D

                              Коментар

                              Working...
                              X