Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересен проблем Пунто на метан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Интересен проблем Пунто на метан

    Здравейте,Ще започна с малко история,колата я имам от около 3-4 месеца-Пунто 1.2 75 коня с фабрична метанова Тартарини.От както съм я купил до сега никога не е имала хубав празен ход на метан.Една такава преперква,двигателя тресепонякога се случва да загасне ,иначе в движение няма проблем-върви и от разхода съм доволен от 8.50 до 9.50 лв градско.Като я купих го нямах този проблем-тогава имаше друг.При първо палене за деня трябваше малко да я форсирам на място докато загрее иначе гаснееше после нямаше ядове.Смених филтри,ремъци ,свещи(слоших на Бош) кабели и видях ,че буксата на стъпковото моторче е разкачена ,закачих я и оттогава почна тресенето , а паленето се оправи.Днес си поиграх малко като е закачена буксата на бензин си мени оборотите не работи ок , а на метан е ок и мога да и регулирам оборотите от вратката на изпарителя, а като закача буксата на стъпковото на бемзин е ок на метан се тресе и да завивам и развивам врътката на изпарите оборотите не се променят.Ходих в сервиза на СБА уж разбирали от метани,разбират те колкото и аз .Почна от бобини после вика кабели накрая свещи накрая запушени дюзи-чистиха ги с ултра звук пак същото.Ако някой има повече опит с метановите уредби ,че аз в чудо се видях вече.

    #2
    Re: Интересен проблем Пунто на метан

    konba написа:
    Здравейте,Ще започна с малко история,колата я имам от около 3-4 месеца-Пунто 1.2 75 коня с фабрична метанова Тартарини.От както съм я купил до сега никога не е имала хубав празен ход на метан.Една такава преперква,двигателя тресепонякога се случва да загасне ,иначе в движение няма проблем-върви и от разхода съм доволен от 8.50 до 9.50 лв градско.Като я купих го нямах този проблем-тогава имаше друг.При първо палене за деня трябваше малко да я форсирам на място докато загрее иначе гаснееше после нямаше ядове.Смених филтри,ремъци ,свещи(слоших на Бош) кабели и видях ,че буксата на стъпковото моторче е разкачена ,закачих я и оттогава почна тресенето , а паленето се оправи.Днес си поиграх малко като е закачена буксата на бензин си мени оборотите не работи ок , а на метан е ок и мога да и регулирам оборотите от вратката на изпарителя, а като закача буксата на стъпковото на бемзин е ок на метан се тресе и да завивам и развивам врътката на изпарите оборотите не се променят.Ходих в сервиза на СБА уж разбирали от метани,разбират те колкото и аз .Почна от бобини после вика кабели накрая свещи накрая запушени дюзи-чистиха ги с ултра звук пак същото.Ако някой има повече опит с метановите уредби ,че аз в чудо се видях вече.
    Предполагам метановата е на принципа на газовата обиконвенна само с плочка ... При бензин компа на колата има как да реголира притока на гориво и въздух и затва е ОК като закачиш стъпковия , а при метан смесване на гориво/въздух е едно към кот доиде грубо и на слух , при работа на бенз имаш богато снабдяване на всички цилиндри с горивна смес , при работа на метан все едно си моно ижекция , 1 - 4 цилиндри остават малко гладни от към горивна смес и колата ти от 75 коня става 60 и до колкот знам и метана е слаб може и по малко да пада ... Решение за оборотите немога да ти дам или са ти прекалено ниски ... За паткането , бобини , свещи , кабели , може да пробваш без да сменяш бобините Но свещи и кабели да Успех
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Да ама аз нали това казвам,че съм сменил кабели,свещи и разлика никаква.Уредбата е обикновенна,но има ланбда контрол.Вчера се поразчетах и разбрах ,че именно тоя ланбда контрол играе ролята на стъпково моторче при метана и явно той не работи както трябва.

      Коментар


        #4
        А само на комп ли може да се види предварението от аванс процесора или може да се регулира и механично от някаде???

        Коментар


          #5
          Свали и почисти буксите на ламбда контрола, кажи каква марка и модел е - може някой да има опит с него. Провери изпарителя в какво състояние е, може да е заминал. И те съветвъм да отидеш на газ анализатор да ти настройят изпарителя щом си го пипал вече сам.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            konba написа:
            А само на комп ли може да се види предварението от аванс процесора или може да се регулира и механично от някаде???
            Пунтото нема делко или дистрибуторна капчка зада праиш тея магарии като при лада и жигули има просто 2 бобини едната за 1 и 4 та свещ и другата за 2 и 3-та .. искрата се подава имупулсно от компа ...
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              A нали има един датчик на маховика, който казва на компютъра на колко градуса е коляновия вал. Вижда се доста лесно, намира се срещу зъбното колело чиито зъби не се вижда се ползват за нещо, точно отляво на двигателя. Но дали може да се премести на планката без преправяне е друг въпрос
              FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
              FIAT Punto sx 75 '94

              Коментар


                #8
                slav4o_vt написа:
                A нали има един датчик на маховика, който казва на компютъра на колко градуса е коляновия вал. Вижда се доста лесно, намира се срещу зъбното колело чиито зъби не се вижда се ползват за нещо, точно отляво на двигателя. Но дали може да се премести на планката без преправяне е друг въпрос
                Датчик на ХОЛ ... или датчик запалване Ммм едвали ... В интерес на истината несам се замислял каква е точно неговата роля , но и да го преместиш той следи само един маркер или няколко от забчатото колело при въртене мисля ,че и където да го преместиш те ще преминават по едно и също време през дачтика ... И се пак не му знам точната роля несъм се замсилял някои ако даде едно рамо да обясни За паткането опитай с друга бобина ако имаш за тест ...
                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                Коментар

                Working...
                X