Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да направиме нивомера за бензин да отчита нивото на газ.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    свързах ги по този начин както съм го нарисувал на схемата ,като доближа постоянен магнит към sensor стрелката се вдига до малко под 1/2 ,утре ще купя и реле и кабели за сега нещата тръгнаха на добре
    Прикачени файлове

    Коментар


      #17
      Идеално, много добре си се сетил да го тестваш по този начин преди да започнеш изпълнението на схемата. Дано да не се налага да се доизкусурява, но то няма да е трудно.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #18
        Чудесно измислено теоритично, а на практика ще изпълнява функцията на ветропоказател. Ако не си с течна фаза файда няма. - ЛИЧНО МНЕНИЕ Иначе успех с проекта.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #19
          Банков, газта в бутилката нали е в течна фаза, докато не остане толкова малко, че падне налягането и да се изпари.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #20
            Dido_Lyubenov написа:
            Банков, газта в бутилката нали е в течна фаза, докато не остане толкова малко, че падне налягането и да се изпари.
            Да бе така е, за това съм написъл че е лично мнение, иначе инфо за нивото може да се взема от екуто на газта защото има тая функция на бутона за превключване. ама аз декиш не им хващам на тия джади. За това е лично мнение. пп Остава въпроса да си калибрира уреда за мерене че нали знаеш различни форми и обеми .Найстина се надявам да излезе нещо полезно от темата и ако е така с удоволствие ще го внедря на собствената си кола.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Да, калибровка сигурно ще се наложи, но няма да е нещо сложно. А обемите... то си мери пропорционално - половин резервоар/половин бутилка, само дето на газ по-бързо ще му слиза стрелката до нула, защото в половин бутилка има по-малко литри, отколкото в половин резервоар :D Зависи и от резервоара де . А това дето казваш че го има в ЕКУ-то за газта, то пак трябва да се върже и към датчика на бутилката. Иначе не знам как ще познава колко има в нея.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #22
                Аз се запалих също по темата каде се намира нивомера на мареа седан и как да стигна до него ,че и аз да пробвам какво ще излезе

                Коментар


                  #23
                  Днес свързах всички кабели,на практика е само 1 кабел от нивомера на газовата,масата я лепнах към ел клапана за газта,и вместо реле използвах ключе в 3 положения,като е на средата нивомера не показва нищо,като е нагоре показва количеството газ в бутилката ,като е надоло показва количеството бензин в резервоара.Според моето виждане с ключе е по добре ,въпрос на личен избор.Не се наложи да слагам никаде резистори ,като заредя 15лв газ стрелката се вдига около 3,4 чертички.Кефа е невороятен,ако имате нужда от повече инфо ,пишете в темата,ще се постарая да обясна подробно стъпка по стъпка кое как става,елементарно еп.п моита бутилка е 60 литрова,резервоара е 48 литра,като се има предвид че бутилката не се пълни до горе са почти еднакви

                  Коментар


                    #24
                    Вместо ключе да се беше вързал през ключето за газта
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      mitko_b4 написа:
                      Аз се запалих също по темата каде се намира нивомера на мареа седан и как да стигна до него ,че и аз да пробвам какво ще излезе
                      Търси го под кората в багажника. И внимавай кои кабели ще срежеш, да не дялнеш тея на помпата :D
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #26
                        Добра идея, не се бях сетил,но вече съм го монтирал и нямам желание да го пипам повече

                        Коментар


                          #27
                          Идеята е страхотна.Всичко добре,но не разбрах какъв точко е тоя сензор за газта?От каде може да се вземе и съответно цена?Трябва ли да съм с евросонда или ГИ за да си направя и аз тази глезотия?

                          Коментар


                            #28
                            replayko написа:
                            Идеята е страхотна.Всичко добре,но не разбрах какъв точко е тоя сензор за газта?От каде може да се вземе и съответно цена?Трябва ли да съм с евросонда или ГИ за да си направя и аз тази глезотия?
                            Тоя сензор трябва да го имаш на бутилката за газта. Ако нямаш сензор на бутилката, не се занимавай с тази глезотия :D
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #29
                              replayko написа:
                              Идеята е страхотна.Всичко добре,но не разбрах какъв точко е тоя сензор за газта?От каде може да се вземе и съответно цена?Трябва ли да съм с евросонда или ГИ за да си направя и аз тази глезотия?
                              трябва да имаш ето това нещо от снимката и по точно уреда, дето стърчат двата кабела от него(черния е маса а белия е сигнала които се връзва на уреда на таблото),моита бутилка е по по друг начин защото е холандскаето и линк http://www.autogasmarket.com/shop/category/7.html
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                                #30
                                преди няколко дни го направих и аз показваше средата сега стрелката се покачва към максимума вместо да слиза ,как даго оправя и как може да се настрое да показва по точно

                                Коментар

                                Working...
                                X