Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

АГУ на фиат типо 1.6 i.e.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    АГУ на фиат типо 1.6 i.e.

    Здравейте.Не видях подходяща тема затова отварям нова.Имах Типо 1.4 карбуратор, но сега си взех 1.6 i.e. и искам да си прехвърля газовата на него.Газовата ми е с вакумен изпарител Lovato. Всички ключове и те са на Lovato. Въпросът ми е: Трябва ли да купувам нещо ново. Плочката или там каквото е(поставено върху карбуратора, някакви дюзи) май нестава на този карбуратор. Ще съм благодарен, ако ме ориентирате какво трябва да купя и какви пари ще ми излезне г/д.Благодаря предварително!

    #2
    хм..

    ако е 1.6моно едновалка ти трябва плочка..и емулатор или симулатор на дюзата и ламбдата защото иначе ще трупа грешки
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      1.6 i.e. 93 г. едновалка е. Нещо линкче със съответните части да прегледам?

      Коментар


        #4
        И аз ги четох тия щуротии,но в крайна сметка не сложих никакви емулатори,симулатори и др. които да лъжат ламбдата и дюзата.И така вече 4-5000км. нямам никакви проблеми и грешки.Като реша да минавам на бензин на междинно положение си изгарям газта,прецъквам на бенц,няколко пъти давам на контакт да подкачи бензин хубаво помпата и взривявам и моторчето си работи нормално без прекъсвания,гърмежи и т.н..Прекъснал съм единствено бензиновата помпа и за да си спестя допълнителни релета и кабели ползвам нейната инсталация и за газта.Плочка трябва да си вземеш според зависи с какъв моноинжекцион ти е оборудвана колата,но предполагам,че е Бош.За всеки случай провери какво пише или иди с колата до магазина и човека ще ти даде подходящата плочка за теб.Струва около 20лв.Не забравяй и да си закупиш по дълги болтове,за да можеш да затвориш моно-то след като му сложиш плочката,защото оригиналните не стигат.Гарнитурки може да си изрежеш и сам от някакъв картон
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          #5
          Благодарим много това ми оправи деня

          Коментар


            #6
            И щом е вакуумен изпарителя, да внимаваш откъде ще вземеш вакуума! Посъветвай се с Янко, ако не можеш да се оправиш! Градски сте все пак!Успех!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              Аз това го направих с пластмасов тройник от с-мата за миене на стъклото от Лада монтиран на маркучето за дигиплекса.Може би щеше да е по-правилно да пробия колектора и да навия щуцер,но не ми се сваляше.И все пак си работи идеално така
              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

              Коментар


                #8
                Сега се сетих,че ако си с голямата филтърна кутия върху моното е добре да си сложиш някаква кихалка за зор-заман дето се вика.С нови свещи и кабели съм и как и защо гръмна не можах да разбера,но кутията буквално за разпори по шевовете.Един едиствен път го направи ама на...аз още не съм си сложил м/у другото,но ще го направя,че повторно ако го направи вече няма да остане здраво по тая кутия
                EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                Коментар


                  #9
                  Хаха прогрес 0%. До 2 седмици ще ида да взема плочката останалото по монтажа божа работа. Усложни ми се малко положението, защото 1.6 по-голям от 1.4 с има няма 5 санти и немога да вкарам изпарителя до ангренажния ремък пък стария беше там и сега се почват нови медни маркучи, нови гумени, защото ще го муша нейде другаде и т.н. и т.н. Ще рискувам без емулатори,симулатори и д.р. пък каквото стане.

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм без емулатор,но моето мнение е,ако имаш парички,сложи емулатор.Като нямам емулатор в момента колата си прави едни своеволия на празния ход и хубавата червена дюза на таблото ми изкарва очите. Апропо,колко е цената на един такъв емулатор ? Сетих се и нещо друго.Няма ли как да прекъсна работата на компа при работа на колата на газ ? ТПС,ламбда на газ не сработват.Такава магия с компа не може ли да се стори ?
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #11
                      Няма как, компа ти определя запалването.Друго си е чистия карб дето няма гък, няма мък при каквито и да е условия само с един вакумен изпарител.
                      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                      Коментар


                        #12
                        xctr написа:
                        Няма как, компа ти определя запалването.Друго си е чистия карб дето няма гък, няма мък при каквито и да е условия само с един вакумен изпарител.
                        Мдаа,баща ми си кара карбураторчето и му зарежда смешни парички,а аз седя с отворен преден капак всеки ден ...
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте колеги. На финалната права съм. Монтирах бутилки, маркучи, изпарители,плочки и всичко без жиците Интересува ме мнение на човек който е правил схемата моля!Искам да пробвам колата без емулатори и симулатори. Може ли някой компетентно да ми обясни как точно да прекъсна бенз помпа и какво друго трябва да направя. Колата ще се кара само на газ!

                          Коментар

                          Working...
                          X