Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не е както трябва на газ помогнете.!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не е както трябва на газ помогнете.!

    Имам темпра 1.6моно обикновенна газова и когато паля колата на газ без да натискам газта при палене колата пали ,но оборотите са и около 450-500 при подаване на съвсем малко газ се стабилизират 900 но играят съвсем малко и ако и подам газ до 4000об.се връщат много малко бавничко и и при настъпване няма никакво прекъсване и прочие благодаря предварително.
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Изпарителят пуска по-малко газ в началото, не е проблем, щом се оправят нещата след подаване на газ. Това се случва при БРЦ. Може и обратното - много газ и се дави първоначално, това се хваща по миризмата на газовете при палене.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      Виж също и въздушния филтър в какво състояние е. Провери и вакума от изпаритела към колектора, може маркуча да е сцепен
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Oт кога не са сменяни карантиите на изпарителя? А филтърчето на газовия клапан на какво дередже е? Ако всичко по газовата уредба е в час, трябва да търсиш проблема в самия двигател. Но ако при работата на бензин няма проблеми, то трябва да си вкараш в час газовата уредба. Понякога заяжда клапанчето при сондата на газовата бутилка. Но почни наистина с въздушния филтър.
        Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
        Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

        Коментар


          #5
          още нещо, най вероятон сега в студа я палиш директно на газ, запалваш и леко подаваш газ ама много леко щото иначе я давиш със студена газ.Дросела чистен ли е?, стъпково моторче? тоя мотор имаше СО реглаж нали?
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            колеги

            преди месец колата не запали на бензин (търся бензинова помпа втора рака - предлагайте) и от тогава колата е само на газ паля я само на газ последния месец и някой път си я запаля и няма ядове не гасне ,а някой път я запаля в студеното и трябва да и подавам газ докато загрее до 50-60градуса после се оправя .Когато колата е в движение и спра например на светофар оборотите са на 800-1000макс и са нестъбилни ,но изчакам ли 20-30 секунди на светофара без да пипам газта опоротите падат на 500-600 и целия двигател се тресе..и да вдигам оборотите пак същото...а колата от 2-години съм я взел и ми казаха че е карана само на бензин..след поставянето на АГУ която е сложена 2008година бутилката е чисто нова и изпарителя май е нов така ми се струва на външен вид...въздушения филтър го смених преди седмица няма промяна и днес развъртох една свещ нямаше нагар ,масло и прочие по нея ..но беше някъква куче марка и мисля утре да ги сменям?
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              нов е

              S_BANKOV написа:
              Виж също и въздушния филтър в какво състояние е. Провери и вакума от изпаритела към колектора, може маркуча да е сцепен
              филтъра го смених преди седмица някаде и няма разлика всички маркучи са здрави проверил съм ги!
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                не

                S_BANKOV написа:
                още нещо, най вероятон сега в студа я палиш директно на газ, запалваш и леко подаваш газ ама много леко щото иначе я давиш със студена газ.Дросела чистен ли е?, стъпково моторче? тоя мотор имаше СО реглаж нали?
                несъм ги чистил дали ще помогне? и кажи каде е дросела и кое да му чистя..
                FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                Коментар


                  #9
                  Re: колеги

                  fuel injekcion написа:
                  а колата от 2-години съм я взел и ми казаха че е карана само на бензин..след поставянето на АГУ която е сложена 2008година ботилката е чисто нова и изпарителя май е нов така ми се струва на външен вид...въздушения филтър го смених преди седмица няма промяна и днес развъртох една свещ нямаше нагар ,масло и прочие по нея ..но беше някъква куче марка и мисля утре да ги сменям?
                  Доста нов изпарител 3 години ,че и 4 започва.Това ми е предположението ей така само от разстояние.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Re: колеги

                    Tornado написа:
                    fuel injekcion написа:
                    а колата от 2-години съм я взел и ми казаха че е карана само на бензин..след поставянето на АГУ която е сложена 2008година ботилката е чисто нова и изпарителя май е нов така ми се струва на външен вид...въздушения филтър го смених преди седмица няма промяна и днес развъртох една свещ нямаше нагар ,масло и прочие по нея ..но беше някъква куче марка и мисля утре да ги сменям?
                    Доста нов изпарител 3 години ,че и 4 започва.Това ми е предположението ей така само от разстояние.
                    и мен ме съмнява да не е той и да са му заминали мембраните ...
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #11
                      Re: колеги

                      fuel injekcion написа:
                      и мен ме съмнява да не е той и да са му заминали мембраните ...
                      Нов изпарител вече е 45-50 лв.Заболяха ме устата да повтарям вече на познати и колеги каращи с необслужвани изпарители на по 5-6 години да си подменят изпарителите които не само изпаряват ,но и редуцират налягането.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар

                      Working...
                      X