Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светещ датчик за дюза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светещ датчик за дюза

    Здравейте, карам Фиат Брава 1.8 16V, при последното зареждане с газ се случи следното:Паля на бензин, подавам газ, за да превключи от бензин на газ и автомобила изгасва, така два пъти, като видях че няма да стане си пуснах бензина, паля и дюзата почна да свети (до преди това не светеше нито на газ нито на бензин). Като се прибрах след малко вдигнах капака и видях, че от газовия клапан изтича газ (на загасен двигател). На следващият ден при газаджията клапана бе сменен, колата заработи супер на газ, но дюзата продължава да свети и на газ и на бензин. Какво се е случило според вас?
    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

    #2
    Re: Светещ датчик за дюза

    Punto_II_HGT написа:
    Здравейте, карам Фиат Брава 1.8 16V, при последното зареждане с газ се случи следното:Паля на бензин, подавам газ, за да превключи от бензин на газ и автомобила изгасва, така два пъти, като видях че няма да стане си пуснах бензина, паля и дюзата почна да свети (до преди това не светеше нито на газ нито на бензин). Като се прибрах след малко вдигнах капака и видях, че от газовия клапан изтича газ (на загасен двигател). На следващият ден при газаджията клапана бе сменен, колата заработи супер на газ, но дюзата продължава да свети и на газ и на бензин. Какво се е случило според вас?
    Не си отишъл на диагностика.Това се е случило.Въпросната индикация може да светне от много причини.За да разбереш причината се ходи на диагностика.Другото е в сферата на предположенията,които са много.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Оправих проблема. Триите темата !
      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

      Коментар


        #4
        Ще бъде полезно да разясниш как оправи проблема.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Punto_II_HGT написа:
          Оправих проблема. Триите темата !
          здравей,и на мен ми светва диозата но не постоянно а само по някога и сама огасва...били казал как оправи твоита///

          Коментар


            #6
            Еиииии ма много сте ми интересни брееее.... трябва БАН за такива, (всъщност защо не го добавите в правилата на форума) "Колеги тука....... хъката мъката....., проблем , ала бала, помощ помагаите нам си кво....." сълзи не пуснали едва ли не, и след някои ден: "Оправих проблема аи чао" домързя те да напише къв е бил проблема. Ами другия път хич недеи да пускаш тема в форума оправяи си проблема сам!!!
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              и на мен ми направи тоя номер.(светна лампата на дюзата)и не искаше да пали нито на бензин нито на газ.откачих клемата на акомулатора за 10 мин.пак същата работа.излъгах я да запали на газ и лампата изгасна сама.и какво беше така и не разбрах.най вероятно компютъра се е объркал.така си го обяснявам.

              Коментар


                #8
                Slavi_Lancia написа:
                Еиииии ма много сте ми интересни брееее.... трябва БАН за такива, (всъщност защо не го добавите в правилата на форума) "Колеги тука....... хъката мъката....., проблем , ала бала, помощ помагаите нам си кво....." сълзи не пуснали едва ли не, и след някои ден: "Оправих проблема аи чао" домързя те да напише къв е бил проблема. Ами другия път хич недеи да пускаш тема в форума оправяи си проблема сам!!!
                напълно съм съгласен !!!!!!
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #9
                  От първият отговор в темата ми разбрах, че няма да получа свестен съвет и просто реших че няма смисъл да чакам някой да ми помогне,отидох на диагностика, изръсих се със 60 лева за а ми кажат че нищо и няма на колата и са изтрили 2 грешки от компютъра... и факт вече не свети дюзата.P.S. Защо трябва да се заяждаме постоянно за всякакви неща?
                  1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                  2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                  Коментар


                    #10
                    Slavi_Lancia написа:
                    Еиииии ма много сте ми интересни брееее.... трябва БАН за такива, (всъщност защо не го добавите в правилата на форума) "Колеги тука....... хъката мъката....., проблем , ала бала, помощ помагаите нам си кво....." сълзи не пуснали едва ли не, и след някои ден: "Оправих проблема аи чао" домързя те да напише къв е бил проблема. Ами другия път хич недеи да пускаш тема в форума оправяи си проблема сам!!!
                    Слави, както можеш да прочетеш сам, самия модератор ме посъветва да отида на диагностика и точно така направих. И най-близко до акъла е да направиш това. Имаш нямаш средства... никой не го интересува :D
                    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                    Коментар


                      #11
                      И да имаш, и да нямаш средства, без диагностика отговор няма да намериш. Още по-малко пък някай да ти отгатне проблема по интернет по една светеща лампа. Тези, които го могат това, можеш да ги гледаш по едни малки кабеларки след 24:00 - предаванията са им "Пентаграм", "Всевиждащото око" и т.н. и т.н. (не съм им фен, карам по спомени). Коректността задължава да споделиш какъв е бил проблема и как е решен. Поздрави!
                      Stop giving directions, just say "Follow me."
                      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                      Коментар


                        #12
                        Punto_II_HGT написа:
                        Slavi_Lancia написа:
                        Еиииии ма много сте ми интересни брееее.... трябва БАН за такива, (всъщност защо не го добавите в правилата на форума) "Колеги тука....... хъката мъката....., проблем , ала бала, помощ помагаите нам си кво....." сълзи не пуснали едва ли не, и след някои ден: "Оправих проблема аи чао" домързя те да напише къв е бил проблема. Ами другия път хич недеи да пускаш тема в форума оправяи си проблема сам!!!
                        Слави, както можеш да прочетеш сам, самия модератор ме посъветва да отида на диагностика и точно така направих. И най-близко до акъла е да направиш това. Имаш нямаш средства... никой не го интересува :D
                        Колко пъти трябва да ти се каже ,че това със дюзата не е игра на тото?Няма как да разбереш защо е светнала без да и направиш диагностика.Какво общо има това със това имаш ли или нямаш пари???Питаш за даден проблем и получаваш отговор ,че не става без диагностика.По добре ли е да се правим на врачки и да предполагаме какъв е проблема,а ти да си човъркаш автомобила без дори да знаеш какво да правиш?Дал си 60 лв. на вятъра ,ако дори не си си направил труда да разбереш какви са грешките и как се отстраняват.Изчистените грешки пак могат да се появят,ако не си премахнал причините за тяхното появяване.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #13
                          е благодаря ,докато вие се джокате...аз разбрах че трябва да отида на диагностика....но ида питам как да отстраня грешките ако има такива....БЛАГОДАРЯ И НА ДВАМАТА......

                          Коментар


                            #14
                            neven monev написа:
                            е благодаря ,докато вие се джокате...аз разбрах че трябва да отида на диагностика....но ида питам как да отстраня грешките ако има такива....БЛАГОДАРЯ И НА ДВАМАТА......
                            Грешките се чистят лесно. Проблема е, че трябва да се разтълкуват преди да бъдат изчистени, за да се разбере причината. Може да има по-стари записани грешки които не са от значение. Трябва след изтриването да се покара малко колата и да се види какво е записала.
                            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                            Коментар


                              #15
                              veselin10 написа:
                              neven monev написа:
                              е благодаря ,докато вие се джокате...аз разбрах че трябва да отида на диагностика....но ида питам как да отстраня грешките ако има такива....БЛАГОДАРЯ И НА ДВАМАТА......
                              Грешките се чистят лесно. Проблема е, че трябва да се разтълкуват преди да бъдат изчистени, за да се разбере причината. Може да има по-стари записани грешки които не са от значение. Трябва след изтриването да се покара малко колата и да се види какво е записала.
                              мерси колега....

                              Коментар

                              Working...
                              X