Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем след поставяне на газов инжекцион Моля помагайте

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    joro87 написа:
    ... ако има колеги с подобен мотор нека споделят, може да се наложи да направиш едно връщане до фабричните настройки и да видиш как ще е колата(става с кабел от 17 лева в e-bey или 40 лв в България разбира се... и безплатен софтуер)...
    Най-вероятно колегата е с ЕКУ 49Фххх. Както казват доста колеги тук, това бил най-лошия вариант за АГУ или ГИ. И аз съм с такъв, но нямам ниакъв проблем. Може би защото ГИ е настроен перфектно или поне така, че да не бърка работата на бензиновото ЕКУ. Щом имаш възможност да четеш бензиновото ЕКУ, виж дали времената на бензиновите инжектори се променя с повече от 5% (май толкова бяха), когато колата премине на газ. Най-вече обаче трябва да направиш следното: върви в този сервиз, намери кой е управителя и му кажи или да ти оправят колата, или да си свалят ГИ и да ти връщат парите.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #17
      Welcome to the club 49F няма да пиша нищо за да не те отчаивам, но има надежда, моя бивш фиат наи после е нацелил и тои адаптацията или квато и да е там простотия, не сменяи нищо по колата само пари ще трошиш проблема не е от датчици и сензори, просто Ги и 49Ф трябва да изпитат истинска и силна любов един към друг, и наи малката нотка на изневяра в единия или другия партньор ще доведе до нови проблеми в брачния съюз между двамата. Сложни отношения ко да праиш
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #18
        david.bd написа:
        ivan_pop написа:
        Откачи акумулатора за 15мин. и след това покарай 2-3 дни само на бензин(като преди това затвориш крана на газта от бутилката).Ако проблема изчезне,причината е в газовата.Ако пак го има проблема е в двигателя.
        това съм го правил и проблема го няма в момента в които пусна газта се появява
        Ако след като пуснеш газта от бутилката и караш само на бензин и проблема го има,това означава че нещо пуска газ в двигателя когато тя е на бензин.Това нещо може да е газов клапан,изпарител или рейка.Все пак трябва да се провери.
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #19
          Производителите на симгаз се роиха.Управителя обикновенно е и монтажника.Стъпвай им на врата и ако не си свършат работата има комисия за защита на птребителя!Проблема ти на 100% е некоректна смес!

          Коментар


            #20
            Slavi_Lancia написа:
            Welcome to the club 49F няма да пиша нищо за да не те отчаивам, но има надежда, моя бивш фиат наи после е нацелил и тои адаптацията или квато и да е там простотия, не сменяи нищо по колата само пари ще трошиш проблема не е от датчици и сензори, просто Ги и 49Ф трябва да изпитат истинска и силна любов един към друг, и наи малката нотка на изневяра в единия или другия партньор ще доведе до нови проблеми в брачния съюз между двамата. Сложни отношения ко да праиш
            стига бе !!!ти се мина че го продаде я кажи как го оправиха????????????????????????????

            Коментар


              #21
              снощи звънях на баш шефовете в Карлово и ги запознах с проблема те ми казаха че не е настроена коректно и че има вероятност да пуска газ в смукателите но триабва да се провери накараха ме днес да закарам колата в сервиза където е поставена да си я прегледат и в понеделник те ще дойдат на место да видят къв е проблема защото те ми казват че досега не са имали проблеми с фиатките и лично ще се заемат с проблема засега е това без кола незнам докога но им казах че ако не я оправят си искам парите

              Коментар


                #22
                u_bo написа:
                Slavi_Lancia написа:
                Welcome to the club 49F няма да пиша нищо за да не те отчаивам, но има надежда, моя бивш фиат наи после е нацелил и тои адаптацията или квато и да е там простотия, не сменяи нищо по колата само пари ще трошиш проблема не е от датчици и сензори, просто Ги и 49Ф трябва да изпитат истинска и силна любов един към друг, и наи малката нотка на изневяра в единия или другия партньор ще доведе до нови проблеми в брачния съюз между двамата. Сложни отношения ко да праиш
                стига бе !!!ти се мина че го продаде я кажи как го оправиха????????????????????????????
                Не знам, определено не е ходил по газаджии щото в пловдив няма кои да му я види, последно като се чухме каза че сипал неква русска добавка в бензина и от тогава палела чакмак За самото палене аз не виня газовата, самото запалване е зададено като параметри в компа и не се променя като адаптациятаа, но веднага след него компа почва да бачка по адаптация и за това и са проблемите, пали и гасне или пали и клати обороти мирише на бенз.А че се минах, минах се, вземаш го за 5 след няма и 2г. едва с мъка го продаваш за 3 е бати колите излизат златни после ходи ми разправяй колко са евтини и на далавера обезценяват се с поне 1500 лева на година, за парите вложени в него пък да не говорим. Да ме извинява Фиат форума ама повече Фиат от такъв тип няма да помириша
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #23
                  просто сместа на газ е по-бедна от на бензин и бензиновия комп. обогатява за да стигне търсеното ниво докато караш на газ, гасиш и след това пали по новите стойности, които са некоректни пак е добре че палиш, имам на поддръжка 4-5 коли с газ с обратния проблем - при тях явно сместа е богата и на бензин не палят т.е. палят след 3 минути въртене и а пипнеш педала гаснат не знам ако се постави ламбда емулатор дали няма да се реши проблема, очевидно газаджиите не могат да настроят г.и. коректно

                  Коментар

                  Working...
                  X