Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Landy Renco.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Landy Renco.

    Здравейте на всички.Колата ми е Фиат Брава 1.2 16vОт скоро имам проблем с газовата.Ходих на диагностика и ми почистиха филтъра на газта,от там и почнаха проблемите.1.Колата почна да не държи обороти (ниски).По инерция си държи 1100 оборота,но колата като спре и почва да пада на 500 оборота и от там ги вдига пак на 1100 и така постоянно.2.Има и моменти когато няма мощност,но това е само замалко и после се отпушва.3.Когато карам на скорост примерно 2 или 3 та предавка и отнема газта (да кажеме на 3та съм с 30км/ч) колата почва да подскача и трябва да и дам постепенно газ за да се оправи положението.Това го прави и на 2 ра предавка също.Докато не ми изчистиха филтъра нямах такъв проблем.Казаха ми,че това било от това,че сега влиза повече газ и затова така тръгвала да гасне,което според мен е пълна глупост.Колата е с газов инжекцион,и така ми я докараха от Италия.Моля помогнете.Благодаря предварително.Весели празници.
    Fiat 1,2 16V 83 к.с. HSX gas

    #2
    Щом е ГИ най-добре да се закачи на комп и да се прочете. Задължително при друг газаджия.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      sok1 написа:
      Щом е ГИ най-добре да се закачи на комп и да се прочете. Задължително при друг газаджия.
      Закачиха я на компа и ми каза че всичко е О.К.Само ми промени по негови данни температурата на превключване от 20 на 40 градуса.
      Fiat 1,2 16V 83 к.с. HSX gas

      Коментар


        #4
        Огледай си маркучлета за вакуум.Може при смяната на филтъра да са разместили нещо.Подобни симптоми ме навеждат на мисли,че мотора смуче въздух от някъде.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с Landy Renco.

          elinor написа:
          Здравейте на всички.Колата ми е Фиат Брава 1.2 16vОт скоро имам проблем с газовата.Ходих на диагностика и ми почистиха филтъра на газта,от там и почнаха проблемите.1.Колата почна да не държи обороти (ниски).По инерция си държи 1100 оборота,но колата като спре и почва да пада на 500 оборота и от там ги вдига пак на 1100 и така постоянно.2.Има и моменти когато няма мощност,но това е само замалко и после се отпушва.3.Когато карам на скорост примерно 2 или 3 та предавка и отнема газта (да кажеме на 3та съм с 30км/ч) колата почва да подскача и трябва да и дам постепенно газ за да се оправи положението.Това го прави и на 2 ра предавка също.Докато не ми изчистиха филтъра нямах такъв проблем.Казаха ми,че това било от това,че сега влиза повече газ и затова така тръгвала да гасне,което според мен е пълна глупост.Колата е с газов инжекцион,и така ми я докараха от Италия.Моля помогнете.Благодаря предварително.Весели празници.
          Mисля че ти обяснихме къде да отидеш и какво да направиш.Явно имаш много време и се чудиш как да го запълниш. :D Системата ти е IGS и на посоченото от нас място,Пловдив(където дойде но на 30.12 след обяд :P )и Ямбол могат да ти решат проблема. :D

          Коментар

          Working...
          X