Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Към колегите с Браво 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    lov написа:
    qnisZ написа:
    Според мен е до заигравка с дефузьор на плочката и изваждане на дюзата от нея.
    И малко по професионално защото понякога си блъскаме главите за нищо. Не че може да са пропуснали да сложат ситационната плочка.
    Ми не знам кой е по запознат с нещата но щом казваш! При положение че ползваш поне малко търсачката ще намериш доста теми със същото заглавие. :D

    Коментар


      #17
      qnisZ написа:
      lov написа:
      qnisZ написа:
      Според мен е до заигравка с дефузьор на плочката и изваждане на дюзата от нея.
      И малко по професионално защото понякога си блъскаме главите за нищо. Не че може да са пропуснали да сложат ситационната плочка.
      Ми не знам кой е по запознат с нещата но щом казваш! При положение че ползваш поне малко търсачката ще намериш доста теми със същото заглавие. :D
      Имах най доброто желание да подскажа какво си направих труда да свърша и съм измерил. И че в место да е пропанбутанова смес ни наливат почи чист пропан. За който много добре знаеш че е доста по евтин. Или нямаш навика да дочиташ постовете до край. По наше село на това му викат поне от хорска срама. Я вземи та прочети последното дето съм писал в поста относно относителнот тегло на гаста.Търсачката я знам къдее и не е нужно да я търся поне аз защото в тази тема не ми се налага. И не се прави много на велик защото когато беше темата с тази плочка мълча като дупе и не обели нито един ред. Нямах намерение да се заяхдам само дето оспамих темата на колегата ама ми става ясно какъв ти е зора. Повече няма да пиша в теми в които взимаш участие.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #18
        е да ама колеги със същата тая скапана газ карат и мои познати и приятели и според тях им дава разход 9-10 в града и при това са с по големи мотори а на мене вече ми гори 15-16 всеки път повече става
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #19
          И мен ме навежда за мисълта за кофти плочка, или какато казва янко изваждане на дюзата от нея, това незнам точно какво ли да значи но се сещам за едно нещо (како беше и при моята дедра) дюзата е толкова ниско над плочката че почти затваря притука на въздух, резултата спъната кола и голям разход. Това се получи при мен така щото мастора дет сложи плочката решил да изхвърли гарнитурата щото вече немало да трябва. А тая гарнитура беше дебела около 4-5мм и ако си я беше сложил пак над плочката преди да затвори карбуратора дюзата щеше да остане на доста по голямо разстояние от плочката и нямаше да има проблем. Та после се наложи да поръчвам нова гарнитура и след монтажа и върху плочката (за да отдалечи дюзата) всичко си доиде на мястото.Един ламбда контрол никък няма да ти е зле въпроса е колко читав ще е. Но първо мисля че трябва да се загледаш в плочката има нещо гнило там да знаиш, няма как да ти дава такъв разход, та моита жипка гори 12 в града бре. Не е лоша идеята и да вземеш да сапунисаш системата да немаш някои теч.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #20
            Дали имаш дистанционна плочка лесно се разбира и не се налага никакви разглабяния. Между дюзата и газовата плочка трябва да има дистанционна гарнитура с дебелеина около 5 мм. Тя е или гумена или палстмасова и лесно се различава от другите две неща. Всичките други са метални.Нямаш ли такова нещо значи е пропусната. Сменяй майстора ако ти каже че и без нея става пък ако ще и всякакви контроли да иска да ти слага.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #21
              shopovite написа:
              Колеги с този разход направо ме отказвате да си купя фиат отново МНОГО ГОЛЯМ РАЗХОД.Имах за един месец браво и ме удариха.Не може ли да се настрои примерно 7 изван градско и 10 градско.Дайте надежда хубави коли са.
              Колата ми е от подписа, обикновенна газова без емулатори и други джаджи както и казват 1во поколение. Карам я всеки ден Асеносград-Пловдив като в Пловдив обикалянето си е доста и то сутрин и привечер когато трряфика е ужасен по булевардите. С тези обикаляния разхода ми е 9/100 рядко при стига едвам 10 но си личи по агресивното ми каране. Пробвах я Пловдив - София - Пловдив на магистралата със средна скорост 130км/ч кудето оборотите са на 4000 и над и разхода бе 8.5/100 а въздушния филтър ми е засмяна вече че обади 13-14 000км. За мен си е икономична особенно ако на дълго се одержа да карам с 90км/ч
              with SGNote & HTC Wildfire 8G
              FIAT Bravo Club Plovdiv
              Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
              с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

              Коментар


                #22
                Е па как карате с филтри по на 15 000 км? и то на газ! където колкото повече километри минаваш с тоя филтър толкова по богата смес става. Ми тя твоята още малко ша вземе да смучи само газ. В тея прашоляци филтъра след 5-6-7х.км вече не става за нищо представям си го къв е на 15
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #23
                  Чесно казано не се усеща голяма разлика между филтър на 1 000 или 15 000км, отдавна се каня да го сменя и вся не остава време за него(иначе за масло и антифриз следя как са на всеки 500км). Сега като го сменя ще си споделя и дали ще падне още разхода но няма да е осезаемо кой знае колко 0,5л/100км максимум. То с това моторче какво да искаш повече? Само ме очуди как успя да докопа 160 км/ч на газ по магистралата при условия че по каталог (заради скоростната кутия която е с по-къси скорости и заради моторчето си с 80кс) на бензин трябва да достига 175км/ч.мах! И преди съм пробвал да я засиля повечко но с кофти газ умира на 140...
                  with SGNote & HTC Wildfire 8G
                  FIAT Bravo Club Plovdiv
                  Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
                  с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

                  Коментар


                    #24
                    До boyko.boykov ще кажеш ли какъв е резултата след като сложи подложката че я следя тази тема защото и аз се чудя да я слагам ли или не. Благодаря предварително.

                    Коментар


                      #25
                      Карам с въпросната подложка още като монтирах газовата уредба.Разхода при скорост 80-90 км/ч ми е 7,5/100 км.С лек наклон изпълва почти километража до 180 на газ.Който няма въпросната плочка да я поставя няма да съжалява.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #26
                        Благодаря ти Tornado!

                        Коментар


                          #27
                          А ако не си намериш готова ето как се прави от текстолит или гетенакс с дебелина 5-7мм.
                          Прикачени файлове
                          BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                          http://vbox7.com/play:124bedab

                          Коментар


                            #28
                            fiestahdi сложих плочката обаче изпарителя ми беше спукан и изпускаше газ, вече съм с нов изпарител. Ще я засека тази седмица и ще пиша

                            Коментар


                              #29
                              Ще съм ти благодарен. Аз все още търся такава плочка но ако не успея да намеря ще се хвана и ще си я направя.

                              Коментар


                                #30
                                оня ден погледнах и видях че имам някаква гарнитура над смесителната плочка някъде към 4мм
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                                Коментар

                                Working...
                                X