Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с газов инж. Фобос Marea 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Slavi_Lancia ти осъзнаваш ли че пишеш пълни глупости??? Специално за фобоса си има вътрешна корекция по налягане след като дигне или смъкне налягането компютъра ще си коригира времената. Като нямате понятие не подвеждайте хората. Кабел който иска да се свърже с мен ще ми намеря "Не оригинален". Правен с гаранция че работи. ВНИМАНИЕ! На когото уредбата е в гаранция да не пипа цулю и пулю защото си записва дата на промяна .... така че вървете да ви настроят в сервиза. Още един съвет от мен не пестете 2-3 литра газ при настройка карайте по маршрут който ви е познат как е вървяла колата на бензин и н газ както искате и така

    Коментар


      #32
      mirix написа:
      Slavi_Lancia ти осъзнаваш ли че пишеш пълни глупости??? Специално за фобоса си има вътрешна корекция по налягане след като дигне или смъкне налягането компютъра ще си коригира времената. Като нямате понятие не подвеждайте хората. Кабел който иска да се свърже с мен ще ми намеря "Не оригинален". Правен с гаранция че работи. ВНИМАНИЕ! На когото уредбата е в гаранция да не пипа цулю и пулю защото си записва дата на промяна .... така че вървете да ви настроят в сервиза. Още един съвет от мен не пестете 2-3 литра газ при настройка карайте по маршрут който ви е познат как е вървяла колата на бензин и н газ както искате и така
      Да точно за тези глупости става дума, е тва нещо е твое изречение нали -" Специално за фобоса си има вътрешна корекция по налягане след като дигне или смъкне налягането компютъра ще си коригира времената." точно тва е идеята като пипне налягането БЕНЗИНОВИЯ компа ще коригира времената на бензиновите дюзите съответно ще се коригират и времената на газовите дюзи щото нали се сещаш че времената ги определя бензиновия комп а не компа на газовотото. Друг е въпроса че ти в софта на газовата можеш допълнително да коригираш газовите времена и да правиш наи различни корекци но на базата на това което казва бензиновия комп! Така че аи да не са глупости.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #33
        Напиши си жалбата дай я в комисията и гледай сеир. :D Нека те да им обясняват за кокошката и яйцето. :P Вярвай ми проблема ще ти бъде решен. Най малкото ще ти върнат парите и тогава ще си търсиш сервиз или марка ГИ които ще ти разрешат проблемите които имаш сега.Проблема не е твой ида оправяш нещо за което си заплатил. :D Успех с разрешаването на проблема.

        Коментар


          #34
          Колега Slavi_Lancia малко не мога да схвана като променяш налягането какво общо има това с бензиновите дюзи ??? Ти май сам си се замотал. Газовия компютър умножава по коефицент бензиновите времена на дюзите а след като промениш налягането на газта той си прави допълнителна корекция схващаш

          Коментар


            #35
            След като промениш налягането за същото газово време влиза друго количество газ ,оттам ламбда сондата реагира и коригира бензиновите времена -оттам и газовите и ако случайно наместиш бензиновите времена на бензин да се изравнят с бензиновите на газ си уцелил десятката ,и да промяната на налягането на изпарителя е единствния начин за корекция без софтуер .

            Коментар


              #36
              Благодаря колега че го обясни на по прост език, аз не знам на какъв го казах че ме не разбраха
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #37
                Здравейте отново!Сагата май приключи. След 3 месеца ходене по мъките и даване на пари по "майстори" се оказа че са ми настроили газовата да превклучва на газ на 500 оборота. Явно компа ги търси и затова ми тресе и забива за 3-5 минути на 500 оборота при студен двигател. Добре че сам го видях и ги накарах да го променят. Не знам дали заради това е проблема но е факт че вече нямам проблеми. Благодаря на всички за мненията и моралната подкрепа Дано скоро не ми се налага да пиша за проблеми пак.

                Коментар

                Working...
                X