Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата гасне в движение...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    стигнах до Русе с ...... на брой гаснения... колата угасва и след секунда тръгва отново с претрисане от смяната на бензин-газ.към Русе бях с жената и децата, а те лесно забелват очи и повръщат по пътя. затуй карах еваш... на обратно бях сам и настъпих газта яко и ооооооооо чудо! не прекъсна нито веднъж до Бургас... кво е туй нещо не знам...п.п. дали може да е от запушен катализатор, щото припатква отдолу понякога....
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #17
      Пак ще спомена онази думичка - бобина.При високи обороти не гасне, но няма и добро изгаряне и патка.Няма ли от кого да вземеш една за проба?Или вече намери къде е проблема?
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #18
        Колега, виждам, че си от Русе, кажи къде си занесе колата да ти я оправят да ида и аз. Имам абсолютносъщите проблеми на темпрата, на газ, на бензин, на скорост и на неутреална. Ти ахам да угасне и си връща оборотите или направо угася. Много ама много рядко вдига сама обороти на 5-6 000 и ги менка с +/- 200-300 оборотота на скорост и на изключена скорост. Преставяш ли си? Карам си с 20 на втора и изведнъж колата сама емва като за световно. Ако изключа предавката стигат точно до преди червената зона оборотите. Ако изгася двигателя и запаля, все едно че нищо не е било... Някаква идея? За сервиз или каква може да е причината? С обикновенна газова съм и моноинжекция. Мисля, че нямам DigiPlex2, но не съм убеден. Компютър ли е, късо съединение ли е нз... Успех в намирането на проблема! Отстраняването ще е лесно!

        Коментар


          #19
          dessoboy написа:
          Колега, виждам, че си от Русе, кажи къде си занесе колата да ти я оправят да ида и аз. Имам абсолютносъщите проблеми на темпрата, на газ, на бензин, на скорост и на неутреална. Ти ахам да угасне и си връща оборотите или направо угася. Много ама много рядко вдига сама обороти на 5-6 000 и ги менка с +/- 200-300 оборотота на скорост и на изключена скорост. Преставяш ли си? Карам си с 20 на втора и изведнъж колата сама емва като за световно. Ако изключа предавката стигат точно до преди червената зона оборотите. Ако изгася двигателя и запаля, все едно че нищо не е било... Някаква идея? За сервиз или каква може да е причината? С обикновенна газова съм и моноинжекция. Мисля, че нямам DigiPlex2, но не съм убеден. Компютър ли е, късо съединение ли е нз... Успех в намирането на проблема! Отстраняването ще е лесно!
          не съм от Русе, русенски зет съм... колата още е в процес на оправяне, ама нещо нямам време за нея... то май верно останаха само кабели и бобина....
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #20
            онзи ден настъпах колата, щото бързах за откриването на СП по футбол... газ до ламарината, газ, газ и колата спре на баира към Сарафово... паля - нъцки....смених един бушон дето знам, че ми изгаря, не го знам за какво е, мисля, че за контактния ключ.... запали и пак газ за мача....след 3-4 дена спирам пред работата на жената да й занеса едно стекче минерална вода. връщам се, въртя ключа - нъцки..... гледам като завъртя не ми светва чека на инжекцията, викам си - ясно - другия бушон на инжекцията дето ме беше оставил на пътя Провадия - Айтос. смених го и него. запалих...от тогава колата е пушка! пу да не й е уруки....
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар

            Working...
            X