Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сменяйте си редовно филтрите на газта!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сменяйте си редовно филтрите на газта!

    Колеги,вчера смених филтър "газообразна фаза" на газта.Не беше сменян 15К км. Направи ми силно впечатление ,че маркуча между изпарителя и филтъра беше с налеп, а след филтъра чист и свети.Отворих самият филтър,за да видя какво е положението вътре и.....Зареждам основно на ЕКО,но явно и там газта не е чиста. Странно е,че с предният филтър бях карал 25К км и нямаше такава мизерия по него,но за сметка на това се беше задръстил филтъра за твърди частици,докато сега филтъра за твърди частици беше в доста прилично състояние за сметка на филтър газообразна фаза.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    а тези без филтър
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      как може да се разбере има ли ги тези филтри и ако ги има къде се намират?
      Fiat Bravo SX 1.4 12V

      Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
      Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

      Коментар


        #4
        Тези филтри ги има при газовите инжекциони и се намират между редуктора и рейката. Принципно не виждам причина, да не може да се постави подобно нещо и при конвенционална АГУ, но дали има смисъл, не знам. Иначе конвенционалните уредби може да имат филтър за твърди частици в газовият клапан.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          да на новите клапани има, ма моя е от старите няма нищо
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            аз смених клапана си на 40-50 000 км и филтъра беше яко задръстен, но пробблеми с работата не съм имал. обикновенна газова
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Нека споделя и аз С газов инжекцион съм и едното ми филтърче трябва да се сменя на 15000 км (януари го вадих да го сменям а беше не около 12-13000км и светеше като ново. Зареждат само на Лук Ойл. Започнах да зареждам на Еко и вчера като отворих да видя на кво дереже е беше адски мръсен и го смених. Мисля че от газта на еко е това, явно е доста мизерна.Брат ми има на колата си обикновенна АГУ и той също като започна да зарежда на еко филтърчето му се задръсти буквално и колата нямаше хал.
              Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

              Коментар


                #8
                А този филтър за твърдите частици на газовите инжекциони някъде по изпарителя (май се казваше различно ама пак същата роля играе) ли се намира или някъде отделно?
                Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                Коментар


                  #9
                  Ето в тази цилиндрична кутиика под въздухозаборника между компютъра и бобината Съвет: Ако е там и ще я отваряш тази кутиика го направи на студен двигател, че ако е карана доста трудничко се отватя Ако пък нямаш друг избор и си я карал а искаш да я отвориш макручето което влиза и което излиза от филтъра е със скоби, освободи ги за да се освободи налягането което е в кутииката и отваряш
                  Прикачени файлове
                  Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

                  Коментар


                    #10
                    PaUnOff написа:
                    А този филтър за твърдите частици на газовите инжекциони някъде по изпарителя (май се казваше различно ама пак същата роля играе) ли се намира или някъде отделно?
                    Може да бъде намерен на няколко места: 1. В чашка под самият газов клапан2. В редуктора,ако гаовият клапан е на самият редуктор(изпарител)
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар

                    Working...
                    X