Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за инжектори и бенз. помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за инжектори и бенз. помпа

    Здравейте, понеже карам на газ ме интересува някой да ми каже как точно работи цялата система и по точно какво става с бензиновата помпа когато карам на газ....Също така от преди 1 седмица за 3-ти път ми светва лампичката на инжекциона... как мога да разбера дали е запушена някоя "спринцовчица" и ако е запушена каква добавка да сложа да пробвам или няма смисъл (вредят ли на нещо добавките за отпушване на инжектори) и трябва да ходя на ултразвук ли какво беше..Последно време карам с по малко бензин в резервоара и то от някаква не много известна бензиностанция...може ли от това да е станала някоя беля и да са влезнали мръсотии?Ммм също така не съм сменял бензиновия филтър Ха сега отговаряйте :P
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    Кво става ами може да ти се прецака помпата. Слагай едно реле долу на инерционния бутон и го вързвай към сигнала на ключето който е за газовия клапан.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      червената лампа ’светеща дюза’ означава грешка в системата,и почти никога причината не е САМО запушен инжектор - просто компютъра на колата , няма как да разбере ако има запушен инжектор.за да се оправиш1. комп. диагностика2. защо не си сменил бенз. филтър? - това си е консуматив

      Коментар


        #4
        Забравих да кажа че съм с газов инжекцион.... Това има ли значение? Майстора трябвало ли е да направи тая процедура,че да не работи бензиновата помпа когато карам на газ?Иначе това за светещата дюза какво ОЩЕ горе долу може да означава? Дюзата светна когато карах на газ за по 10 сек. и не се осети нищо във вървенето....сичко беше нормалноПонеже ще ходя и без това на газаджията....да питам ли него дали не свети заради газовия инжекцион лампата?....(иначе филтъра ще го сменя тази седмица)
        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

        Коментар

        Working...
        X