Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИМате ли монтирани кихалки?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ИМате ли монтирани кихалки?

    Здравейте колегиИнтересувам се дали имате "Кихалки" по смукателните колектори и кутите на филтрите. Знам че тук в бг всички майстори слагат, но моята уредба е монтирана в италия и няма нито една. Навсякъде където отида ми се чудят как така не гърми. Затова се чудя как е по другите коли особенно тези монтирани извън бг.
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    #2
    Нямам идея дали имам, никога не съм чул ’гърмежи’, само съм чел тук там по форумите. Метановата ми уредба е слагана в Италия. Не си само ти май.

    Коментар


      #3
      и мойта е слагана в италия и нямам кихалка за почти 2 години не е гръмнала

      Коментар


        #4
        Re: ИМате ли монтирани кихалки?

        bbw написа:
        Здравейте колегиИнтересувам се дали имате "Кихалки" по смукателните колектори и кутите на филтрите.
        Имам, ама не съм чул да е кихнала колата. Ама на времето на типото един път кихна и замина кутията на въздушния филтър.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          нямам кихалка и досега не съм чувал гърмежи
          Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

          Коментар


            #6
            и аз нямам кихалка, гърмяла ми е 2 пъти и то при палене, от мои грешки, че я давя с газ-бензин яко... а уредбата ми е слагана в бг
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              na хюндая е с пласмасови колектори и колкото и да ме плашиха газаджийте сложих бикновенна уредба (метанова) и там сложих 2 кихалки.сега ако всичко ти е наред по запалването може и изобщо да не гръмне, но на коли с 2 бобини са предразположени към гърмеж при палене на газ .ако палиш и гасиш на бензин ,няма да ти гръмне ,но какво да направя ,колата пали на газ по лесно,а свещите освен че трябва да са нови,и междуелектродното разтояне трябва да е с 1 десета по малко от това на бензин,трябва да са с подходящо топлинно число,иначе пак са ми гърмяли,не мога да препоръчам свещи подходящи за газ ,един път се набутах с бриск силвър,друг път със саджем и НЖК ,оставъл съм доволен от шампион -уж са големи ментета....и бриск от магазин за лада безрезисторни.......та на пласасови колектори кихалките са полезно нещо,мойте съм ги пробвал ,съвсем леко да духна и се отварят,гърмяла ми е и няма поражения,дано съм бил полезен
              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
              хюндай акцент 1.5 CNG
              киа каренс +метан

              Коментар


                #8
                кола

                имам и ме е спасявала веднъж например ми се скъда -протече маркуча за водата където загрява газта преди да влезе в двигатела и свещите се намокриха виждал съм кихалки сложени отгоре на кутията а там е капака на колата няма място да мръдне - то все едно че няма нищо ами по добре да си има
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Нямам кихалки, кашлявици и подобни гадости по колата.Също нямам и емулатор на ламбда и на дюзи и не ми е гърмяла никога.Тия джиджафки ги слагат некадърните майстори само да взимат пов
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    infineon написа:
                    Нямам кихалки, кашлявици и подобни гадости по колата.Също нямам и емулатор на ламбда и на дюзи и не ми е гърмяла никога.Тия джиджафки ги слагат некадърните майстори само да взимат пов
                    :D :D :D :D
                    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                    Коментар


                      #11
                      И аз нямам кихалкии емулатор на ламбда сондата. Единствено сложи симулатор на дюза и то щото и без това е елементаррно да се запои едно съпротивление на изводите на релето изключващо дюзата. Четвърта година никакви проблеми с газовата относно разход и кихане. Ама май е време да погледна есента в какво състояние са вече мнбраните че може и да са почнали да се вкоравчват вече а и без това ми идва време да сменя и филтъра и една профилактика не е излишна.
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #12
                        Имам кихалка а уредбата е монтирана в Италия. Хихала е 2-3 пъти за 2години

                        Браво 1,6 16V

                        Коментар

                        Working...
                        X