Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мирише на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мирише на газ

    здравейте колеги, от няколко седмици колата мирише на газ. миризмата се усеща когато е спряна на изгасен двигател. В джение или на място на работещ двг не се усеща. понякога миризмата е по силна а по някога по слаба, закономерност не съм забелязал. ходих на газаджия но не констатира теч от изпарителя или тръбите около него. миризмата обаче остана. затова от седмица слад като спра спирам кранчето на бутилката.забелязах обаче друга закономерност: 1.когато паля колата със спряна от бутилката газ двигателя пали от раз.2.ако обаче крана в бакажника е отворен въртя доста дълго време докато запали.правя следните догадки : че при изгасен двигател преминава газ през изпарителя и от там по маркучите отива в колекторните тръби в резултат на това когато се опитам да запаля колата се дави.забелязах че колата ми върви по добре от преди има повече тяга и дърпа здраво, ама и разхода се вдигна от ~12 на около 15-16 на сто.(не съм засичал точно)изпарителят е електрически, уредбата е ланди ренцо с ламбда контрол, слагана в италия ама разбутана от наште майстори.Моля колеги за помощ и идеи. Правилни ли са моите догадки БлагодаряПс колата е марея 1.6 16в
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    #2
    Re: мирише на газ

    bbw написа:
    здравейте колеги, от няколко седмици колата мирише на газ. миризмата се усеща когато е спряна на изгасен двигател. В джение или на място на работещ двг не се усеща. понякога миризмата е по силна а по някога по слаба, закономерност не съм забелязал. ходих на газаджия но не констатира теч от изпарителя или тръбите около него. миризмата обаче остана. затова от седмица слад като спра спирам кранчето на бутилката.забелязах обаче друга закономерност: 1.когато паля колата със спряна от бутилката газ двигателя пали от раз.2.ако обаче крана в бакажника е отворен въртя доста дълго време докато запали.правя следните догадки : че при изгасен двигател преминава газ през изпарителя и от там по маркучите отива в колекторните тръби в резултат на това когато се опитам да запаля колата се дави.забелязах че колата ми върви по добре от преди има повече тяга и дърпа здраво, ама и разхода се вдигна от ~12 на около 15-16 на сто.(не съм засичал точно)изпарителят е електрически, уредбата е ланди ренцо с ламбда контрол, слагана в италия ама разбутана от наште майстори.Моля колеги за помощ и идеи. Правилни ли са моите догадки БлагодаряПс колата е марея 1.6 16в
    Правилни са ти догадките,според мен гумичките на клапанчетата за ниско и високо налягане изпускат/за смяна/
    Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


      #3
      Re: мирише на газ

      marea-ta написа:
      bbw написа:
      здравейте колеги, от няколко седмици колата мирише на газ. миризмата се усеща когато е спряна на изгасен двигател. В джение или на място на работещ двг не се усеща. понякога миризмата е по силна а по някога по слаба, закономерност не съм забелязал. ходих на газаджия но не констатира теч от изпарителя или тръбите около него. миризмата обаче остана. затова от седмица слад като спра спирам кранчето на бутилката.забелязах обаче друга закономерност: 1.когато паля колата със спряна от бутилката газ двигателя пали от раз.2.ако обаче крана в бакажника е отворен въртя доста дълго време докато запали.правя следните догадки : че при изгасен двигател преминава газ през изпарителя и от там по маркучите отива в колекторните тръби в резултат на това когато се опитам да запаля колата се дави.забелязах че колата ми върви по добре от преди има повече тяга и дърпа здраво, ама и разхода се вдигна от ~12 на около 15-16 на сто.(не съм засичал точно)изпарителят е електрически, уредбата е ланди ренцо с ламбда контрол, слагана в италия ама разбутана от наште майстори.Моля колеги за помощ и идеи. Правилни ли са моите догадки БлагодаряПс колата е марея 1.6 16в
      Правилни са ти догадките,според мен гумичките на клапанчетата за ниско и високо налягане изпускат/за смяна/
      т.е трябва да се отваря изпарителя.правилно ли съм разбрал?
      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

      Коментар


        #4
        хайде колеги помагайте, моля. Колегата marea-ta ме насочи към някакви гумички, ама не разбрах къде се намират.Днес един колега ме съветва да сменя газовият клапан защото се натрупвали бокуци в него и не може да затвори като се загаси двигателяОчаквам коментари и предложения по въпроса. Благодаря
        F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
        F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

        Коментар


          #5
          Даваи първо с газовия клапан, като всичко останало и тои се разглобява, почистваш и сменяш гумички дето видиш. Ако е турски боклук а не нещо марково направо го изхвърли някъде където и кучета не минават и си вземи един истински 35 лева са но няма да те запали някъде.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            Благодаря Слави. Ще се пробвам да го разглобя. Не вярвам да е турски защото ГУ е монтирана в Италия и едва ли джамбазите са сменяли клапан преди да ми я пробутат :D
            F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
            F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

            Коментар

            Working...
            X