Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за защитата на газова бутилка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за защитата на газова бутилка?

    Ще помоля колегите, които са запознати с устройството на бутилките за пропан-бутан, от тези дето се слагат на мястото на резервната гума да обяснят малко за защитата на бутилката от изтичане на газ.Случая е от преди два дни. Идва клиент, зарежда за 10лв газ и си тръгва, като ми направи впечатление, че при махането на пистолета изпусна малко повече газ. На доста коли го има този момент. Та както и да е, след няколко часа се връща и се оказа, че бутилката е напълно празна, цялата газ е излязла през зареждачката Това съм го видял и на друга бутилка и за това повечето хора си завиват и кранчето на входа на бутилката за всеки случай. Въпроса ми е как е направена защитата на самата бутилка, така че газ да може да влиза, но не и да излиза? Предполагам, че е нещо като възвратен клапан, но толкова ненадеждно ли е? На доста коли зареждачките са в багажника, абсолютно забранено в наредбата, но знаем как се правят прегледите, защото всички си имат стикер. При едно такова изпускане газта отива право в купето Във форума има хора, които се занимават с монтаж на газови уредби и ще помоля някои да ми обясни малко повече за този случай.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    #2
    ами има една съчма и под нея пружинка, която я заклинва. като сложиш пистолета и налягането връща съчмата/бута я надолу/ и газта минав апокрай нея и така, а акато махнеш пистолета прунжинката натиска и съчмата заклинва. понякога тази съчмичка ръждясва и не уплътнява добре, тогава или с екапва малко масло или се пръска с вд или друго ако е нагоре зареждачката. има съчма освен там, а и на самата сонда, така че да се подсигуряват. същото го има и на изходящата тръба от сондата за напред към двг- в случай на скъсване на тръбата към изпарителя почва да фъщи газ отттам, а една съчма затваря/тя е обратната- пружинка я бута и седи отворена при работа на мотора пуска газ, но е малко, за да я затвори, но при скъсване налягането на свободното изтичане на газ я затваря/ не са много ефективни тези защитти, като са нови бачкат, но след 2-3 год ....
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Аха ясно, точно на принципа на възвратния клапан. То и за това като натиснеш външната сачма, на самата зареждачка и изпуснеш газта в тръбичката, в самата тръбичка налягането става като атмосферното, доста по-ниско от това в бутилката и втората съчма, за която говориш на самата бутилка започва да държи по-здраво заради по-голямата разлика в наляганията.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        да, точно на принципна на възвр. клапан. на зареждачката се прецаква съчмата като се кара без капачка, защото влиза вода и като направи язвичка някъде и после успуска.... затва малко масълце решава проблема за дълго време. най-добр еевро сонда да си има човек, ама пък то мое да те прецака на път
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Да четох и за тези евро сонди. При тях до колкото разбрах тези сачми са заменени с ел. магнитен клапан, който се предполага че е по-надежден.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            МИСЛЯ, че съчмите си седят, но се слага същия клапан като отпред- има + на клапана и той отваря, става нещо и + до клапана отзад изчезва и той затваря. верочтно и той има такава защита при налягане, а не само при липса на + д апрекъсва, но не съм виждал наживо. така или иначе звучи добре де
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              има две защити едната е на зареждачкатадругата на бутилката или му е стара уредбата или е менте уредба това второто е по вероятно .

              Коментар

              Working...
              X