Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем при каране на газ !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем при каране на газ !

    Здравейте колеги Имам странен проблем , поне за мен . Когато карам на газ и когато завия на ЛЯВО повече от 90 градуса завой, колата ми гасне. И след това ако вкарам на някоя друга скорост и подам газ - пали на бензин. Имате ли идея от какво може да е проблема ?
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    #2
    Колега проблема при всеки завой ли се появява независимо от скоростта или не?Да не е от разположението на изпарителя ...
    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

    Коментар


      #3
      Ми мисля че при всеки завой, който съм натиснал съеденител или просто колата е на свободна.
      Grande Punto 1.3 75 hp
      Croma 1.9 Multijet 150 hp

      Коментар


        #4
        В повечето случаи е от положението на изпарителя. Проблема се е проявявал и при други коли и мисля, че е разискван не веднъж във форума. Дори и при мен се е получавало, но при много рязък завой с висока скорост ми намаляват оборотите. Мисля, че е много вероятно при завой да вкарва повече въздух в колетора и затова да гасне.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Извинявам се, ако има други теми като моята Ти как си оправи твоя проблем и сериозен ли е? Защото имам газова от 2 седмици и явно трябва да ида да я видят .
          Grande Punto 1.3 75 hp
          Croma 1.9 Multijet 150 hp

          Коментар


            #6
            Ами не знам как да ти помогна, твоето е пунто, а и си нямам на представа как е сложена твоята газова уредба. Колко км. си навъртял откакто си я сложил, ако са поне 200км. сигурно ще се наложи да се донастои испарителя и тройника. Въздуховода към филтъра изваден ли е или смуче въздух директно, и тръбичката от колектора за затопляне също стои ли. Пусни някоя снимка на двигатела и разположението на изброените елементи.
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              Добре Ще пусна , защото грам пониятие си нямам за газовите.
              Grande Punto 1.3 75 hp
              Croma 1.9 Multijet 150 hp

              Коментар


                #8
                Ето снимката : http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...2116497254.JPG
                Grande Punto 1.3 75 hp
                Croma 1.9 Multijet 150 hp

                Коментар


                  #9
                  staik написа:
                  Посоката е добре колега ама иди да ти я настроят допълнително! Само имам забележка за височината,трябва да е по ниско много високо ми се вижда,а така трудно ще сеобезвуздушава.Като загрее колата виж дали е горещ? Виж моя
                  Прикачени файлове
                  Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                  Коментар


                    #10
                    Точно и аз това щях да казвам, че изпарителя е високо, иначе изглежда добре, пробвай с пренастройване, ако не стане смъквай изпарителя по-надолу.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      Мерси колеги Утре ако мога ще ида да я видят. Аз я правих в една фирма "Стар газ" . Надявам се , че всичко е до регулаж.
                      Grande Punto 1.3 75 hp
                      Croma 1.9 Multijet 150 hp

                      Коментар


                        #12
                        Колеги всичко се оправи. Проблема е бил , че са ми били много ниски оборотите. Сега съм много доволен. Мерси за помоща все пак
                        Grande Punto 1.3 75 hp
                        Croma 1.9 Multijet 150 hp

                        Коментар

                        Working...
                        X