Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да намаля разхода....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да намаля разхода....

    С Пунто 75 съм, Колата последно време харчи 9,5-11 /100 газ, Сменил съм кабели Жанмор-газ, свещи нови Денсо, Бях намалил почти с оборот кранчето и с 1 оборот 6 грама на изпарителя, но имам чуството че колкото намалям толко повече харчи Намалих ги защото като карам колата милишеше на газ около предните врати НО като беше по увеличени изпарителя и кранчето харчеше 8-9 Сега като заредих отворих 6грама с половин обороти кранчето с толкова и ще видим! Иначе олата е с ламбда контрол , но без степ мотор/заместен от кранче/нов филтър
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Re: Как да намаля разхода....

    bmahob написа:
    Иначе олата е с ламбда контрол , но без степ мотор/заместен от кранче/нов филтър
    Еми вземи си купи и сложи степ моторче - ще го избиеш за отрицателно време! То без моторче все едно си с обикновена АГУ - има да връткаш кранчето напред-назад...
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      Пробвах се едно втора ръка ма не стана Трябва ново, не не ми е за парите тука в Благоевград трудно щенамеря
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        Намери си тук www.axm-auto.com

        Коментар


          #5
          Колега говорим за степ мотор за газова!!
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            много е важно да е богата сместа !ако имаш бедна смес разхода се качва много !като бях затегнал кранчето ми харчеше 10 , сега го развъртях така че да тегли максимално и харчи 8/100 на дълго !БЕДНАТА СМЕС Е РАЗПИЛЯВАНЕ НА ГАЗ !
            Bravo GT 1.8

            Коментар


              #7
              bmahob написа:
              Пробвах се едно втора ръка ма не стана Трябва ново, не не ми е за парите тука в Благоевград трудно щенамеря
              Защо не пишеш на Янко - qnisZ http://forum.fiat-bg.org/profile.php...3725Освен това след поставяне на ново степ моторче е необходимо ламбда контрола да мине цикъл на обучение.
              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
              Среден разход на газ

              Коментар


                #8
                ДА знам го Яниз , писали сме си , сигурно ще си взема от него, но обучението не ми е много ясно
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  колеги извинявам се че питам тук но на обикновена газова може ли да се сложи такова степ моторче и за какво служи то ?
                  1.6 16v Abarth

                  Коментар


                    #10
                    Колега , не може , степ мотора се управлява от електроника която взима инфо от р-ни датчици на колата
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      xtry написа:
                      колеги извинявам се че питам тук но на обикновена газова може ли да се сложи такова степ моторче и за какво служи то ?
                      Може да се сложи, но се слага цялата система (ламбда контрол) излиза около 150лв. дори в момента се продаваше една 2-ра ръка тук във форума, мисля, че Sev я продаваше, но може и да бъркам. Беше AEB Voila, потърси из продава. А системата служи за прецизно подаване на газ в колектора, иначе подаването се определя от оборотите само, а така се взима под предвид ламбда сонда, ТПС, датчик колянов вал, мисля че това беше.
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        Степ мотора на газовата не е ли всъщност клапата, която се управлява от ламбда контрола непосредствено преди дроселовата клапа?Ако е така, то всеки лабда контрол задължително си има и степ мотор към него, за да има смисъл.
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          Да това е! :D
                          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                          Втората......пак същата!
                          (_-_)______////_______(_-_)
                          Punto75-Вече на жената!
                          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                          Коментар


                            #14
                            аз съм с ланда контрол ам незнам дали имам такъв степ мотор ? може ли при мен да са го пропуснали
                            1.6 16v Abarth

                            Коментар


                              #15
                              xtry написа:
                              аз съм с ланда контрол ам незнам дали имам такъв степ мотор ? може ли при мен да са го пропуснали
                              Ако между изпарителя и тройника нямаш една цилиндрична джаджа (степ мотор) - значи са го пропуснали. :D
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X