Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преминаване от АГУ-Ламбда контрол към газов инжекцион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преминаване от АГУ-Ламбда контрол към газов инжекцион

    Колеги ако премина от АГУ с ЛАМБДА контрол към ГИ какво мога да използвам и какво трябва да дозакупя?
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Колега,мисля че имаше подобна тема,и ако не се лъжа може да използваш само бутилката и изпарителя(и тръбите от бутилката до двигателя,естествено).Ако съм в грешка,нека ме поправят.
    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

    Коментар


      #3
      само бутилката и газовия клапан,останалато го купувашзащо искаш да сменяш уредбата ,проблеми ли?
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        Висок разход, откакто ми изгоря оргиналноо степ моторче. 10/100 среден ако не и повече, а винаги ми е бил около 7-8/100 среден!
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          здравеи колега.какво е тово степ моторче заштото и на мен ми дава голям расход тази зима сменява ли се и каде се намира?
          Fiat Bravo 1,8 16V GТ

          Коментар


            #6
            Можеш да ползваш бутилка,нивомер,евентуално тръбата и клапана.За изпарителя забрави.Общо взето много по-евтино ще ти излезне да си смениш моторчето отново,отколкото да сложиш ГИ.Едно моторче не струва 1000 лева,колкото ще дадеш за ГИ.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Даааа, и си много прав. Степ. моторче 70лв. инжекция 1000лв. не е голяма разликата ама карай. :D

              Коментар


                #8
                Ако ти трябва степ моторче свиркай :D

                Коментар


                  #9
                  bmahob написа:
                  Висок разход, откакто ми изгоря оргиналноо степ моторче. 10/100 среден ако не и повече, а винаги ми е бил около 7-8/100 среден!
                  Колега,аз не мисля че ще постигнеш съществена разлика в разхода след подобна промяна.И в единия случай и в другия имаш Ламбда контрол.Разликата е само че в първия имаш една дюза ,а в втория четири.Но това няма да промени нещата.Все едно моноинжексион и пълна инжекция при бенз.коли.И при двата вида разхода е един и същ.Направи сериозни измервания за Ламбда и тогава направи промени.Ако Ламбда в двата случая е еднакъв/при други непроменени неща/,то и разхода ще ти е един и същ в двата вида горивоподаване.Намери си ново стъпково моторче-най евтино ще ти излезе.

                  Коментар


                    #10
                    Аз намерих , едно втора ръка , пробвах с него , в началото сработи добре, и като разход и като вървеш но след това взе да забива муцуна на ниски обороти, и вдигна разхода
                    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                    Втората......пак същата!
                    (_-_)______////_______(_-_)
                    Punto75-Вече на жената!
                    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                    Коментар


                      #11
                      bmahob написа:
                      Аз намерих , едно втора ръка , пробвах с него , в началото сработи добре, и като разход и като вървеш но след това взе да забива муцуна на ниски обороти, и вдигна разхода
                      Ами значи се е получил проблем с нещо.Намери подходяшия човек и си направи диагностика,за да разбереш защо се е развалил вървежа на колата.

                      Коментар


                        #12
                        Според мене новото/втора ръка/ е мудно не реа гира така както трябва, затова ще диря ново като моето ще ида на тестер за Ламбда контрол, има тук в града , макара че там са супер гадняри В момнта съм с обикн кранче.
                        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                        Втората......пак същата!
                        (_-_)______////_______(_-_)
                        Punto75-Вече на жената!
                        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                        Коментар


                          #13
                          разкарвай го тоя ламбда контрол и си я нагласи, кво мислиш, че всички с пунто 1,2 са с газов инжекцион? харч 10 извън града? че аз с бравото дето го карам 140-160 по магистрала ми дава 8 газ... да не говорим за колата 2000 кубика дето и тя върви със 160 по магистралата и харчи 10, а ти с тва пунто.... проблема определено не е от липсата на газ инжекцион. оправи си тази газова или търси проблема другаде. е, разбира се ако ламбда контрола го подкараш си е добра екстра
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Знам множко му е тоя разход, когато ми беше настроеана газовата с ламбда в началото харчеше около 7.5/100 ма сега не знам какво му става
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              bmahob написа:
                              Знам множко му е тоя разход, когато ми беше настроеана газовата с ламбда в началото харчеше около 0,75/100 ма сега не знам какво му става
                              Премести запетята малко на дясно.
                              Stop giving directions, just say "Follow me."
                              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                              Коментар

                              Working...
                              X