Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свещи - NGK-BKR6EKC или BRISK SILVER_LPG DR15YS-9

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свещи - NGK-BKR6EKC или BRISK SILVER_LPG DR15YS-9

    Въпроса още със заглавието на темата мисля, че е ясен. Какви свещи да си взема за колата от подписа, която се кара предимно на газ?-NGK-BKR6EKC - от магазина на http://www.axm-auto.com/ в София - 10,50 лв/бр.или-BRISK SILVER_LPG DR15YS-9 - от магазина на ЕМ-комплект 33 (официален вносител на BRISK).http://www.brisk.ru/index.phphttp://...words=DR15YS-9 - 4лв/бр.Сега съм със CHAMPION RC10YCC на 18 000 км. За да тръгна да си сменям свещите причината е, че в последно време имам периодично проблем на тихите обороти на газ след движение и спиране при загрял автомобил - понякога гасне при спиране с малка скорост на сфетофар (кръстовище) или при движение на свободна скорост.Моля за коментари само по заглавието на темата - NGK или BRISK!!! В момента съм решил да заложа на изпитаната марка NGK от доверения магазин на axm-auto! Някой може ли да ме убеди аргументирано да пробвам с BRISK?
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    #2
    с този модел на Бриск съмколата работи добре, разхода също е нормаленпоне знам че не са ментетаhttp://www.vestauto.net/
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      NGK все пак и фабричните са от тях

      Коментар


        #4
        Вземи бриска! Дадох над 60лв. като купих Мареата за НГК с надпис ФИАТ на тях и не съм доволен. Сених ги с Бриск Силвър. Разхода ми падна а вървен е в много по-добро! Преди това и астрата се държеше най-добре с бриска! Бриск са невероятно добри свещи за смешни пари. Горещо ги препоръчвам!!!
        KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
        Land Rover Discovery 2.5TD '94
        EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
        EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
        EX: Fiat Regata 1.7D '84

        Коментар


          #5
          След като на колега от форума на чисто нова свещ Бриск и се чупи електрода по време на движение и в цилиндъра става чудна приказка тези свещи определено бих ги пропуснал. Вярно, че е случайност и не се чупят всички, но пък на нова свещ... за мен това говори много за качеството им.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Аз съм минал около 30 000 с едни бриск свещи...колата работи адски равномерно с тях и съм стигал приятен разход..какво повече може да иска човек. Цена на свещите - 4х4 = 16лв, триелектродни.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Аз съм с БЕРУ/7лв/ , но по каталог като за бенз/нямам проблем/ имам и 4 нови БОШ с по малко разстояние на електрода 0,7мм ушким за газ/свещите излязоха 7,50 със стикер на БОШ/ имам и едни Денсо /5,50лв бройката взети от Косер/
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                карам с бриск обаче от тези които са без резистор,вървят с една идея по добре от другитеи са 7.20 за 4 броя
                типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                хюндай акцент 1.5 CNG
                киа каренс +метан

                Коментар


                  #9
                  Благодаря Ви колеги за отговорите!Явно ще се взимат свещи Brisk Silver, убедихте ме вече, но след празниците. А да ги купувам ли от Ем комплект-33, или от магазина препоръчан от Sev?Досега не съм си сменял свещите на Фиатката сам. Има ли нещо по-специално или: издърпвам лулите, развивам старите свещи (какъв ключ ще ми трябва?) и завивам новите на ръка и ги стягам с ключа. Ясно е, че процедурата се прави на студен двигател.
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    masterkar написа:
                    ... (какъв ключ ще ми трябва?) ...
                    По-дълъг Тези масовите, дето ги продават по бензиностанциите и др. магазини, не стават.
                    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                    Коментар


                      #11
                      simeon3000 написа:
                      masterkar написа:
                      ... (какъв ключ ще ми трябва?) ...
                      По-дълъг
                      Е то е ясно, че ми трябва по-дълъг... Ама колко дълъг и от къде да си го купя? Гледах едни 16-ки ключове в Метро, Практикер и Хит, но не съм сигурен дали ще станат на дължина /дълбочина/?
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        аз си ги смених с обикновен ключ от Билана студен двигател дърпаш кабелите леко отвиваш свещите после ги намушваш с кабела и така ги издърпваш, защото са на дълбоко и нямат вадене
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...+briskНека не прозвучи лошо за тъй хвалените свещи Brisk от 4 лв. , моите бяха от 6,50 , без значение дали са 4,5,6 лева идеята е ако фабрично свещите ти са двуполюсни пак да си сложиш такива.Вече 15000 км съм с Bosch FR7LDC+ уж хубави.Мога да кажа че колата работи добре с тях (щом пали върви и си работи значи не пипаме повече).Лично мнение е че не харесвам Brisk , може да са много хубави но там където съм се опарил повече не пипам.От доста време следя темите за тези прословути свещи Brisk и гледам че май само аз съм имал сериозния проблем да ми се счупи , ех късмет може би!?

                          Коментар


                            #14
                            Глас за Бриск, ако свещи за 4лв вършат същото като двойно по-скъпи защо да даваме повече, и аз мога да кажа
                            Аз съм минал около 30 000 с едни бриск свещи...колата работи адски равномерно с тях и съм стигал приятен разход..какво повече може да иска човек. Цена на свещите - 4х4 = 16лв, триелектродни.
                            ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                            Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                            Коментар


                              #15
                              Колеги,днес най-после си смених свещите. Сложих BRISK SILVER DR15YS-9 - купих ги от магазина на ЕМ-комплект 33 4х4лв=16лв.За сега не мога да дам някаква точна оценка, но ... по-нататък ще си проличи.
                              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                              Среден разход на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X