Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога прегаря клапан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кога прегаря клапан

    Здравейте съфорумци, имам Фиат Браво 1.6 16 клапана. Лятото му сложих газова уредба и ме предупредиха да не правя сместта много бедна ( да я удушавам на разговорно му), за да не ми прегори клапан. Моля да ми обясните как прегаря клапан и при какви обстоятелства.Поздрави
    Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

    #2
    ot бедна смес може да гръмне а прегарянето си е когато нямаш ГИ или адванс процесор

    Коментар


      #3
      u_bo написа:
      ot бедна смес може да гръмне а прегарянето си е когато нямаш ГИ или адванс процесор
      едното не замества другото , евентуано тап-а предпазва повече понеже подава искрата по -рано и горенето е приключило преди да се отворят изпускателните клапани
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        dan4o написа:
        u_bo написа:
        ot бедна смес може да гръмне а прегарянето си е когато нямаш ГИ или адванс процесор
        едното не замества другото , евентуано тап-а предпазва повече понеже подава искрата по -рано и горенето е приключило преди да се отворят изпускателните клапани
        е , ама ти сериозно ли?!?!ГИ си има цяло ЕКУ което да върши работата натапламбда контролдосега не съм чул да има ГИ с допълнително монтиран ТАП...ако има сподели къде си виждал, или чувал.

        Коментар


          #5
          u_bo написа:
          dan4o написа:
          u_bo написа:
          ot бедна смес може да гръмне а прегарянето си е когато нямаш ГИ или адванс процесор
          едното не замества другото , евентуано тап-а предпазва повече понеже подава искрата по -рано и горенето е приключило преди да се отворят изпускателните клапани
          е , ама ти сериозно ли?!?!ГИ си има цяло ЕКУ което да върши работата натапламбда контролдосега не съм чул да има ГИ с допълнително монтиран ТАП...ако има сподели къде си виждал, или чувал.
          Ако не се лъжа БРЦ Секуент имат вграден ТАП.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            Благодаря за полезната инфо. Бравока ми харчеше - доста към 15 - след като му намалих газта разходът спадна на 12 при положение, че ще падне още ( теглих един приятел с голф ). Как да разбера дали сместта е бедна, за да предпазя бъдещи грешки. Колата има мощност напълно задоволителна за мен.Поздравиp.s. Как да разбера дали имам ГИ или адванс процесор? Газовата не е инжекцион, не ми пука гърми и т.н. Изпарителя мие БРЦ, но незнам каква модификация?
            Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

            Коментар


              #7
              dvoinikat написа:
              Благодаря за полезната инфо. Бравока ми харчеше - доста към 15 - след като му намалих газта разходът спадна на 12 при положение, че ще падне още ( теглих един приятел с голф ). Как да разбера дали сместта е бедна, за да предпазя бъдещи грешки. Колата има мощност напълно задоволителна за мен.Поздравиp.s. Как да разбера дали имам ГИ или адванс процесор? Газовата не е инжекцион, не ми пука гърми и т.н. Изпарителя мие БРЦ, но незнам каква модификация?
              ами нямаш нито едното ,нито другото,карай и си свиркай :D
              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
              хюндай акцент 1.5 CNG
              киа каренс +метан

              Коментар


                #8
                dudulia написа:
                Ако не се лъжа БРЦ Секуент имат вграден ТАП.
                мисля че е така с всеки ГИ.нека яниз да се включи

                Коментар


                  #9
                  u_bo написа:
                  dudulia написа:
                  Ако не се лъжа БРЦ Секуент имат вграден ТАП.
                  мисля че е така с всеки ГИ.нека яниз да се включи
                  Oпределено не е така с всеки ГИ :D Като припер давам моят.БРЦ секуент 24,Няма вграден ТАП.Когато се интересувах за разликите между Секуент и секуент 24 ,едната от тях мисля,че беше ТАП,който може да бъде включен,като опция,но може и да бъркам с друг модел.Все пак Янко може да се изкаже най-точно.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    dvoinikat написа:
                    Как да разбера дали сместта е бедна, за да предпазя бъдещи грешки. Колата има мощност напълно задоволителна за мен.
                    Отиваш там където има газ-анализатор и правиш замерване-топъл и студен двигател в целия работен диапазон Настройка без газ-анализатор е работа на слуки колкото и да е добър майстора Но той ако е добър би трябвало да има газ анализатор И още нещо-да знае как се ползва това устройство и да прави правилни изводи от неговите данни.

                    Коментар


                      #11
                      Мисля че преди време също коментирахме този вапрос. Няма ГИ с ТАП. Преди време имаше подобен опит да се направи но се оказа крайно не успешен. Това се далжеше на многото различни запалителни системи и нуждата от различни ТАПове. Едни за бобината *няколко разновидности в зависимост от симолацията на бобина* други за датчика *тук също има богато разнообразие*. А да не говорим за броя на зъбите по коля. вал тук започват от 3 и стигат до 90 зъба. Така че се оказа прекалено сложно да се изработи *универсален ТАП*. :D Така че като сте с ГИ не означава че имате всичко необходимо за вашия двигател. Аз примерно на моята кола имам ГИ но си имами ТАП. :D

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте,за съжаление колеги доста се отдалечихте от темата, която ме интересува - кога прегаря клапан? Писах Ви, че след като намалих газта ми падна разхода, но мощността ми е достатъчна за извънградско и градско шофиране. Питах също как да разбера дали съм си направил мн бедна сместта? Чудесно е, че има такива форуми като нашия, но повечето теми преминават в спорове с мнението от горния ред. Моля Ви този път да ми помогнете с съвети по темата.Много благодаряПоздрави
                        Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                        Коментар


                          #13
                          Хванисе с волт метър на ламбда сондата и ще видиш дали/кога ти е бедна сместа. Има и схеми на ламбда монитори които показват с един светодиод каква е сместа бедна/богата, просто показват напрежението на сондата дали е под или над 0.5В.
                          Brava 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            Дааа ТИТО е много прав. :D

                            Коментар


                              #15
                              клапаните няма да ти изгорят от никакви настройки на газ-та .

                              Коментар

                              Working...
                              X