Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно АГУ на Типо...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно АГУ на Типо...

    Здравейте,обръщам се към всички които имат Фиат Типо ,или са имали преди с газова уредба.Въпросът ми е следният: имам Типо 1.6 карбуратор с газова уредба,взех я от един приятел и напоследък доста гори- говорим за 16-18/100.Колата и преди правеше този номер още докато не беше моя тъй като познавам момчето където я взех от него и сега пак тъй.Тогава той я беше карал на доста хора да оправят този проблем но единственото което можаха да оправят беше да намалят разхода до 12-15/100.Искам да попитам ако имате и вие такива коли колко ви горят,нормално ли е да гори 12-15/100 градско(но говорим за Пазарджик където тук няма кой знае колко натоварено движение) и извънградско трудно пада под 10/100.Според мен това е доста за тази кола.И другото което е от няколко месеца колата е със спортен филтър(стария се пръсна преди 4 месеца) и сега е с този спортен филтър,в него ми казаха да сложа капачка с разрез по средата с диаметър от около 2 см,защото така се правило за да се уравновеси подаването на въздух.Та тук въпроса ми е следният ,дали е възможно от този филтър да гори повече въпреки че има вътре такава капачка за да видя да купувам ли пак нормален филтър или не.Междо другото скоро и регулирах подаването на газ,намалих кранчето дето подава газта с половин оботот,вече съм минал към 50 км тъй и ми се струва че гори по-малко но .... сега когато работи на място колата дори и загряла не вдига над 650-700 оборота което ме притеснява.Благодаря предварително за всяко мнение по въпроса тъй като идва зима и смятам да стегна сериозно колата за да нямам огромни проблеми после
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
    ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
    ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

    #2
    Аз съм все още с типо :D Гори 15 на 100 при настъпване или при задръствания. И двете ги има непрекъснато при мен.Замервай си извънградско на първо време. Щото градското е доста относително и има 1000 теми тук за това.Моя съвет е да махнеш спортния филтър, ако ще гониш разход, и да си сложиш сток.При мен проблеме е подаването на въздух, щото така е направино двг-то че повече въздух му трябва като е на газ, Колкото и да затвориш газта, оборотите падат, а сместа си е богата.Иначе в момента е супер, не прави проблеми, върви...И да ти кажа - твоето е моно, карбуратор 1.6 - няма.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      GTipo написа:
      И да ти кажа - твоето е моно, карбуратор 1.6 - няма.
      Не си прав колега има 1.6 карбуратор ZFA16000004800438 мойто :D А за разхода гори ми 13.5 на 100км в София всеки ден младост-Люлин-Младост в час-пик
      Marea Weekend TD100 HLX
      Големия Кораб

      Коментар


        #4
        Наистина е карбуратор,току що се върнах от газаджия,2 часа замерява,гласи ,изпратиме на елкомп уж делкото да нагласили,от елкома ми казаха че не се нагласяло делкото,това били глопости взе ми 20 кинта и уж всичко било ок.Върнах се при газаджията защото ми каза след елкома да ида пак при него,още половин час замерва,прави нещо,ряза капачката за по голям отвор която бях сложил във въздушния филтър да влиза по-малк овъздух и накрая каза че двигателя бил свършил и ми върна парите.УЖАСЕН СЪМ сега колата едвам набира и при рязко подаване на газ глъхне.По зле е от преди 3 часа когато я закарах при него.Сега трябява пак да глася нова капачка,и сам да оправям подаването на гориво защото преди беше оборот и половина,сега го е развартял на 6 оборота.Явно сам ще трябва всичко да оправя.УЖАСССБлагодаря за мненията,ако има с какво да помогнете пишете.Но ето че 13.5 /100 в София е супер.Тук би трябвало да гори не повече от 10/100 според мен тъй като няма задръствания и тем подобни пречки.
        ----------------------------------------------------------------------------
        Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
        ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
        ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

        Коментар


          #5
          аз съм с типо 1.4 карбуратор и разхода градско ми беше около 10-11 и 12-13 ако нещо е повредено,това в пловдивсега ,сам може да постигнеш по добри резултати ,от колкото газаджиядет не разбира.ако нямаш сили да се справиш с задачата ,тогава иди при янко от септември ,човека е в час с нещата .значи каква ти е плочката на карбуратора.по каталог трябва да ти е 23мм на първа клапа и 26 мм на втора клапаслед това изпарителя трябва да е изправен.ако плочката ти е с един вход с общ за двата дифузора с нея няма да ти гори малко.има и вариант да е с един дифузор ,трябва да е с 33мм дифузорсмесителя е много важно нещо и почвам от там да та питамза сега това е ,като кажеш какъв ти е смесителя ,тогава ще гледаме по нататък какво става.тава ти го пиша ,защото щом казваш че с запушване на въздухопровода се оправя значи ти е с много голям смесител(неподходящ)ами това за сега
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар

          Working...
          X