Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги, моля хвърлете по едно око...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги, моля хвърлете по едно око...

    Значи имам съмнение за смесване на бензин с газ и правя следния опит навивам до краи кранчето на газовата което отива към двигателя оставям да изгори това което е останало по тръбите докато изгасне мотора.След това включвам на бензин и прехвърлям на газ(ръчно се прехвърля) и вместо да изгазне колата веднага продължава да работи още 5-10 секунди и тогава угасва...и си мисля че се доизгаря бензина който е останал в системата но защо тогава като запаля пак след като изгасне и пак си работи(ключа е в положение газ) и така пак 5-10 секунди и си изгася.Запитването ми е нормално ли е това не трябва ли веднага да се прекъсва бензина без да работи още мотора.И бихте ли ми препоръчали някакъв друг начин да разбера дали гори и бензин докато карам на газ.Иначе като си карам на газ няма придърпване или някакви странни аномалии но ми се струва че стрелката на бензина пада прогресивно.Странна работа.Моля който може да помогне...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    1,4 ли беше? не виждам как ще ти гори бензин и газ едновременно, но само НА ТЕОРИЯ. по принцип се прекъсва захранването към инжектора/ите и няма как да впръска като те не се отворят. но НА ПРАКТИКА ако инжектора е зацапан може да "пикае"- т.е въпреки че е затворен да не уплътнява достатъчно добре от боклуци и т.н. и да пропуска малко. най сигурно махни си бушона на помпата да знаеш, че не работи и гледай какво се случва със стрелката. а ако си с реле и се прекъсва веригата като си наг и помпата не работи така или иначе няма никакъв шанс да пуска бензин. може резервоара ти да е спукан
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар

    Working...
    X