Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем и въпрос за газова уредба Landi

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем и въпрос за газова уредба Landi

    Значи клата ми е FIAT Marea 1.8 16V с газова уредба Landi L.E.S. 98 (не е газов инжекцион) и е слагана в италия колата я имам от половин година и никакви проблеми нямах до преди няколко дена когато на газ просто спря да върви. Ходих при майстор и той ми каза че проблема е или в тая шашканиика която нз и аз как се нарича на първата снимка дето е или нещо компютъра на газовата се е бъгнал. Та ако някой знае от къде мога да си намеря такава джада като тая на първата снимка и сподели с мен ще съм му мн благодарен. А и също тъка ако някой знае от къде мога да си дръпна софт за тая газова защото си намерих кабел за по 30-тина евро ама софт неможах да намеря. Ако някой може да помогне по някакъв начин ще съм му благодарен.
    Прикачени файлове

    #2
    Нали не е газов инжекцион - какъв компютър на газовата - какъв софт за газовата....
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      колега, това е ламбда контролможе моторчето (на втората снимка) или самата електроника да са издали багажаили просто да си е забравила настройкитеима вариант и ламбда сондата да е повредена, което е най-малко вероятносвържи се с qnisZ от форума
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        kiro_of_the_day написа:
        Нали не е газов инжекцион - какъв компютър на газовата - какъв софт за газовата....
        ами де да знам тва там електроника ли е комп ли е ма мисля че може да се връзва към компа при положение че има кабели за връзване към компютър

        Коментар


          #5
          Sev написа:
          колега, това е ламбда контролможе моторчето (на втората снимка) или самата електроника да са издали багажаили просто да си е забравила настройкитеима вариант и ламбда сондата да е повредена, което е най-малко вероятносвържи се с qnisZ от форума
          ми тва моторче не е изгоряла ама не функционира правилно (казвам че не е изгоряло защото го гледах там пулсира мърда клапанчето ма не мн както трябва и на моменти ми запушва гаста и колата умира)за ламбда сондата се съмнявам защото пък на бензин колата си е пушка остава най вероятно електрониката да не управлява като хората и за тва искам да видя да си я вържа към компа и да видя за кво иде реч .

          Коментар


            #6
            Софт дал господ. :D

            Коментар


              #7
              qnisZ написа:
              Софт дал господ. :D
              Софт дал qnisZ :D
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                малко дърта тема ама...кабела да си го сглобиш ти излиза 6-7 леваа за софтуер ако искаш драсни на лични

                Коментар


                  #9
                  Според мене е от стъпковия мотор, аз съм със същата система на БРЦ, един ден , колата просто умря на газ, окозо се блокиръл стъпков мотор! За най сигурно намире тестер за твоята ламбда контрол!
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар


                    #10

                    Коментар

                    Working...
                    X