Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1.6- дави се като е загряла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava 1.6- дави се като е загряла

    Здравейте, току що открих този форум и намерих наистина много полезна информация, но не можах да намеря конкретни отговори на моя проблем,затова създавам нова тема.Значи колата е Брава 1,6 16V ’96-та,дойде си от Италия с газ- марката на уретбата не знам, има индикатор под волана с 4 зелени и една червена лампички за нивото на газта.Уретбата е направена така,че колата пали винаги на бензин и на 2000 оборота преминава на газ.Подозирам,че е сложена малко след излизането на колата от магазина,така че по-голямата част от 130 000-те й км е карана на газ. Взех я преди около година, няколко месеца нямах никакви проблеми и изведнъж се появиха тези симптоми.Значи първо- колата като е студена пали от едно чукване, но ако е загряла- пали и веднага угасва,след което за да запали трябва повече въртене и подаване на газ.Някой път не угасва,но пада на 300-500 оборота и се мъчи,докато не й подам газ.След това веднага замерисва на бензин вътре.След като веднъж запали обаче,всичко е наред, с изключение на това, че отворя ли прозорците в движение,започва да мерише много на бензин.Ако са затворени,няма проблем.Сега в жегите започна по светофарите да гасне от време на време,особено като се включва перката.Ходих на диагностика във Вантотрейд, там ми казаха, че дюзите били за смяна и някакви такива неща. Забравих да кажа-колата ги прави тези маймунджулъци и на газ и на бензин(един ден откачих маркуча на газта и карах само на бензин специално,за да си направя експеримент). Та моля ви,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или пък знае,какво би могло да го причини или дали една подмяна на дюзите би решила проблема,моля нека сподели. Искам само да кажа, че моите технически познания са близки до нула.Благодаря предварително!

    #2
    Хм, щом го прави и на двете горива - мирише ми на заминала ламбда сонда - преобогатява ти колата...Ама требе да се види това. Трудно е е така само по описание.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар

    Working...
    X