Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нестабилни обороти на празен ход- Проблема решен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нестабилни обороти на празен ход- Проблема решен

    Здравейте колеги,От скоро имам следния проблем който се задълбочи последните 2 дни, значи сутрин като запаля на бензим карам си 2-3 км. доката загрее и после си минавам на гас и всичко е ОК, отивам до бачкането оставям колата и вечер като стръгвам пак същата процедура 2-3 км. на бензим превключвам на газ и започва да мени обороти но за малко за 1-2 мин. след което си влиза в нормите, но от 2 дни нема сутрин нема вечер нема обед мина ли на газ на празен ход оборотите са игротека 0-1100 и след около минута се нормализират до следващото подаване на газ, и пак се започва.2. имам следния въпрос: има ли опастност с тези менящи се обороти на празен ход да си карам колата на гас примерно по магистралата на дълго.Колата е Фиат Мареа 1.8, 16V, Благодя ви предварително за помоща
    Fiat Marea 1.8 16V

    #2
    Изпарителя да не ти е Ренцо Ланди? Принципно причините могат да бъдат доста, може да почнеш почистване на стъпковия мотортои на газ много се цапа, въздушния филтър да не ти е стар? По лошия вариант е да трябва да се сменят гумички и мембрани на изпарителя, че те са едни боклуци новите, слагаш ги и след 3-4 месеца същата работа. Може пък да си сипал кофти газ, издухаи тази и зареди на друго място- Лукоил, Еко, и може би някое ОМВ за което се знае че е добро Направи тези първи стъпки после пак ще говорим
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Провери и за добър контакт на термодатчика на двигателя! Онзи синия!
      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

      Коментар


        #4
        Къде по-точно се намира този термо датчик.
        Fiat Marea 1.8 16V

        Коментар


          #5
          Газ

          На мен ми се получи от кофти газ.Преди 3 дена заредих си бутилката с газ,нз сигурно съм хванал или на превършване колонката или в началото,но колата ми се побърка да гасне,а системата ми е чисто нова на 500км вече така и си помислих,че вече е дошъл момента за настроика на испарителя(БРЦ 90-140кw),така карах 2 дена отидох и пак заредих и проблема изведнъж изчезна.Така,че не винаги проблема идва от колите ни ,ами горивото ни не е качествено,то е,но ние го разваляме.
          Действай бързо,изненадващо и с груба сила.

          Коментар


            #6
            Проблема се оказа в изпарителя, по точно в някакво винтче за регулирането на оборотите на празен ход,специални благодарности на колегата Янко от Септември за помоща, прости италианците са навряли изпарителя на марииката в...... и се достига до него доста трудно.А друг път като ми остане малко повече време ще напиша как вкарах фиатката в бокса за неопределен период от време,Поздрави на всички
            Fiat Marea 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Е ще я оправиш всичко с времето си. :D

              Коментар

              Working...
              X