Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Специално моторно масло за кола на газ????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Специално моторно масло за кола на газ????

    Колеги, предстои ми да сменям маслото на колата, това ще е първата ми смяна от както съм на газ. Днес в една бензиностанзия на петрол се загледах в моторните им масла. Там имаше някакво специално разработено за бензинови двигатели, които използват и газ, а досега не бях виждал такова. По-принцип съм чел доста лоши отзиви за маслата на Приста, но лично аз не съм виждал друга марка да предлага подобен род масла. На опаковката на маслото обаче не пишеш какво е - дали минерално, синтетично или полусинтетика. Та колебанието ми е следното: дали е по-добре да си сложа такова специално масло или да си взима някакво обикновено.P.S.: И друго, за двигател 1.4.i.e. 92г. на около 123000 км. да продължа ли да слагам 10W-40(синтетика) или да го сменям, защото чета из нета, че за двигатели над 100000км. се препоръчва минерално масло
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    #2
    Re: Специално моторно масло за кола на газ????

    Nikcho написа:
    Там имаше някакво специално разработено за бензинови двигатели, които използват и газ, а досега не бях виждал такова.
    Селения също предлагат минерално масло за ДВГ на газ - http://www.flrussia.com/oleje/auto_s_vsgas.htmМиналата година го гледах в магазина на Стамболийски 155, но лично аз си взех Селения Голд, макар че и аз карам основно на газ (колата е на 140 000км).
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      Re: Специално моторно масло за кола на газ????

      Лично мойто мнение е че масло за газ няма,както и свещи за газ.Всичко е направено по съответните стандарти.Карай си с 10w40 ако нямаш проблем с консумация.
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        #4
        Да и аз се разтърсих и видях, че и селениата и други марки имат масло за газ. Незнам аз мисля да пробвам, пък ще видим Ако някой има реални наблюдения да казва
        Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
        Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
        Fiat Bravo 1.4 120k.с.

        Коментар


          #5
          Nikcho написа:
          Да и аз се разтърсих и видях, че и селениата и други марки имат масло за газ. Незнам аз мисля да пробвам, пък ще видим Ако някой има реални наблюдения да казва
          Ако можеш дай снимки или линкче, че паднах от коня .... спре ми тока - масло за газ!
          Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
          MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
          Engine Stamp: 176B9.000
          Version Code: 176BV
          Version: V5 | SPORTING | 03.'98

          Коментар


            #6
            Ето на Селениа маслотоVS Gas - 15w40 - 1LДвигателно масло на минерална основа, високоградусно за бензинови двигатели пригодени за работа на пропан-бутан и метан. Неговото редовно използване позволява с 50% удължен интервал на смяна, като запазва мотора при така нареченото "сухо изгаряне". Препоръчителен пробег - 15 000 км.От сайта на Hit-koЕто и на Приста ОписаниеМоторните всесезонни масла Приста® СУПЕР ГАЗ са предназначени за двигатели, работещи с природен газ или пропан бутан. Произвеждат се от подбрани висококачествени, селективно и хидрорафинирани базови фракции и специално разработен пакет присадки, който осигурява много добри миещи, диспергиращи и антикорозионни свойства и предотвратява образуването на нискотемпературни утайки. използваните детергенти и дисперсанти ефективно намаляват и висикотемпературните утайки и лакове и запазват чисти частите на двигателя.Включените в пакета противоизносни и противоздирни присадки осигуряват сигурна защита против износване и по този начин удължават живота на двигателя и гарантират неговата сигурност при експлоатация.В пакета участват специално подбрани високотемпературни антиоксиданти, които предотвратяват окислението на маслото в условията на повишено температурно натоварване, характерно за двигателите работещи на газ.Произвеждат се в два високозитетни класа съгласно SAE J 300- 15W-40 и 20W-50 ПриложениеМоторните всесезонни масла Приста® СУПЕР ГАЗ са предназначени за бензинови двигатели, приспособени да работят с втечнен природен газ или пропан -бутан. Могат да се използват и в бензинови двигатели.
            Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
            Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
            Fiat Bravo 1.4 120k.с.

            Коментар


              #7
              Re: Специално моторно масло за кола на газ????

              Лично мойто мнение е че масло за газ няма,както и свещи за газ .Всичко е направено по съответните стандарти.Карай си с 10w40 ако нямаш проблем с консумация.

              Коментар


                #8
                първото ми масло беше Селения Голд 10/40, обаче поради разход на мосло доста ми бръкна в джоба! След това при смяната разлика няма сложих VS Gas на Selenia, но го ноправих защото е 7 лв литъра, и ще карам докато отстраня проблема с харча, след това пак ще си сложа Селения голд
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар


                  #9
                  Свещи за газ си има, различни показатели от нормалните, до колкото знам издържат на по-сухото гориво.Същото се отнася и до маслото, аз съм точно с VS GAS и има разлика, по-рано понякога ми тракаше сутрин, сега е ок.Разликата е само от маслото. Та според мен, разлика има.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Миналото лято при поредната смяна за пръв път сложих VS GAS, от магазина на hit-ko в Бургас. Двигателят си работи перфектно с него. Даже имам чувството, че вече през горещините загрява с идея по-малко.
                    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                    Коментар


                      #11
                      Motorex имат ли вариант за газ?
                      Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                      MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                      Engine Stamp: 176B9.000
                      Version Code: 176BV
                      Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                      Коментар


                        #12
                        Внушението ко ли не прави
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар

                        Working...
                        X