Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сложих газ и край

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сложих газ и край

    Карам браво 1.4 12V. Купих я скоро и реших да сложа газ ама компютъра се побърка. Ако я изпържа някаде празния ход на газ и бензин пада на 500 об. свалям акумолатора за 10 мин. и после всичко е ток до следващото настъпване. В същност се оказа, че стъпковия мотор не работи докато я има тая грешка в компютъра, а след далаверата с акумолатора работи нормално. После си правих ауспуха и се оказа, че вместо ламбда сонда на нейно място има болт и буксата си виси настрана. Слагах емулатор и е още по-зле прекъсва яко. ДАЙТЕ НЯКАКЪВ АКЪЛ

    #2
    Ами пич,акъла е болезнен - сложи си ламбда сонда на първо място, и емулатор на дюзите и би трябвало да ти спрат проблемите.Аз съм със същия мотор, ама газовата ми е слагана в Италия и явно е читаво сложена - нямам никави проблеми, като исключим позацапан инжектор, който причинява липса на 100% мощност между 2000 и 3000 оборота. И то ако я покарам на бензин 1 - 2 дни се оправя.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Ламбда сонда, или ламбда контрол
      VTS 16V

      Коментар


        #4

        Коментар


          #5
          Аз карам само с емулатор на ламбда сондата (без такъв за дюзата) и вече почти три год. нямам никакви проблеми на газ (вкл. разход, да чукна на.........).
          BRAVA 1,4 12V
          Nissan Navara

          Коментар


            #6
            На моно инжекцията няма нужда от емулатор на дюзи а и с едно реле се прекъсва сигнала *черната жица* на ламбда сондата в този случай ЕКПУТо запомня последната настройка и няма проблеми на бензин.

            Коментар


              #7
              Газ

              Както казва Яниз така го направи и аз имах такъв проблем,сложих реле и сега работи идеално,след консултация с Яниз

              Коментар

              Working...
              X