Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.6 16V гасне на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    RyDeR написа:
    Ходих при майстор, оказа се, че е BRC Smart и разпределителя и компютъра за 600 лв. Направо се чудя какво да правя...
    Колега здравей! Да ти призная на този човек са му сложили втара рака иначе само СМАРТА е 600лв. *при мен имаше Смарт но го продадах*. Смарта се сменя само ако има изгоряла бобина *и тя може да се направи но е много играчка* иначе се ревизира без проблеми. Няма да се сагласяваш да им дадеш стария а те да ти сложат рециклиран. Този е на предишния само са му сменили гумичките. По принцип излизат с номера че ги носят в Италия да ги рециклират понеже не се разглобявали и ги правят само там. Ако имаш касмет да мога да ти кача фаела ще видиш как става това.поздрави

    Коментар


      #17

      Коментар


        #18
        Много благодаря, колеги. Аз все още се съмнявам, че проблема е в Smart-a, затова утре сутринта ще ходя на още 3 места - да видим какво ще кажат там. Дано да се оправя най-после, че мацката си мрънка за колата, щото много пари давала за бензин
        Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

        Коментар


          #19
          deadairplane написа:
          Тежката артилерия
          Правси около 120кг. найстина си тежа доста. :D

          Коментар


            #20
            RyDeR написа:
            Много благодаря, колеги. Аз все още се съмнявам, че проблема е в Smart-a, )
            Проблема може да е там про мен са имали случай с изгоряла бобина. Ако има проблем с нещо аз имам цялата система само без СМАРТА изпарител има и датчиците и компа за управление филтри за газта всичко е почти ново та няма да имаш проблеми с резервните части. :D Имаше някакъв начин да се мери дали няма изгоряла бобина *те са 9 на брой* но не помня как става. Мисля че ставаше с обикновен мултицепт на ом метър междо изводите на куплунга.

            Коментар


              #21
              Днес пак не можаха да ми кажат къде точно е проблема, но ми казаха, че смарт-а е електрически здрав. А ако е от него и е здрава бобината от къде може да се намерят елементите, които трябва да се сменят? Помагайте, колеги, а пък ако някой има проблем с компа - аз ще помагам (ама компютъра вкъщи, не този в колата) :P
              Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

              Коментар


                #22
                Колега нали ти качих как стават нещата! Нищо не се сменя само гумичките на 9те ламели на смарта тях може да ги изрежеш от подходящ материял.

                Коментар


                  #23
                  Днес ходих при едни и казаха, че изпарителя не работи и искат 210 лв за смяна. Аз мисля, че изпарител струва 60-70 лв, ама този за смарт може да е по-специален нещо, не зная. Обаче не обещаха, че след като се смени изпарителя и ще заработи, т.е. може да има и още нещо.
                  Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

                  Коментар


                    #24
                    RyDeR написа:
                    и искат 210 лв за смяна. Аз мисля, че изпарител струва 60-70 лв, .
                    Колега почти толкова е цената на едро човека си слага малко надценка. Този тип изпарител нямат нищо общо с обикновения изпарител. Това е дифетенциялен тип който си променя налягането според вакума в смукателните колектори. Иначе аз не бих ти го дам за под 100лв. втора рака. :D

                    Коментар


                      #25
                      qnisZ, благодаря за инфото. Ами днес сложиха за проба нов изпарител и смарт и колата тръгна. Лоша работа.
                      Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

                      Коментар


                        #26
                        Може би е късно за това което ще напиша,но сега го видях.Имах абсолютно същия проблем като теб и все едно си ходил при моите майстори защото и те така ми казаха,че ги давали за рециклиране и т.н и че нов струва 500лв.Бях писал отдавна по тази тема.ериха Смарт-а и казаха че е изгорял.Аз не се съгласих да дам 500лв за нов и си тръгнах и докато се прибера за около 10 км и колата се оправи.На няколко пъти съм почиствал и Смарт-а и изпарителя без проблеми.Лесно е.Скоро си купих нов изпарител Genius,защото на стария му биха заминали и мембраната и уплътненията.Комплекта за смяна беше 60 лв,а чисто нов изпарител е 140 лв с датчика който е 40 лв.Така че ти си прецени кое ти е по-изгодно.Надявам се да съм помогнал.Имам само един въпрос към qnisZ.Как да замеря смарт-а и какви трябва да са стойностите му????
                        COUPE 1.8 16V
                        Volvo XC90 T6

                        Коментар

                        Working...
                        X