Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам чувството, че когато е на газ харчи и бензин...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам чувството, че когато е на газ харчи и бензин...

    Просто като гледам нивомера на бензина ми се струва... възможно ли е въобще...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Да, ако не са спряли помпата и някоя от дюзите пропуска. Има още една възможност да не работи добре емулатора на дюзите *малко съпротивление на емулатора*. Когато караш на бензин има и начин да ти гори газ, ако ти пропуска газ клапана и калапана на самия изпарител.

    Коментар


      #3
      ясноооооо, ще трябва да сменям майстора... щото откакто я водих миналата седмица не ми харесва как върви колата... примерно като я угася - прави още няколко "завъртания" на двигателя... и няма мощност нещо... объркана работа... една компютърна диагностика на газаджия ще оправи ли проблема???друго - дюзичката на инжекциона почти винаги свети... казаха ми че се слагали некви диоди да лъжели компютъра...
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        За диагностиката не знам дали ще ти свърши работа, но ако свалят дюзите и ги надуят сигурно ще я хванат. Затова, че свети *ЧЕКА* не означава, че е дюзите може да не са ти сложили ламбда симолация и за това да свети. Аз за първи път чувам, че дюзи се емулират с ДИОДИ има специално направени емулатори за тях *в краен случай може и с реле, но си зависи от инжекцията*.

        Коментар


          #5
          тъйййййй....най-накрая остана време да видя кво става с газовата...какво се оказа... оказа се, че са нагоряли двата края на релето което изключва подаването на бензин към дюзата и все едно кат да го няма - демек трябва да изключи бензина, но не го изключва... първо пробваха с ново реле - работи идеално колата.... зачистиха клемите на старото ми реле и сега съм с него и съм 6 точки... кво ми взеха... 30 пари - 15 пари направих паспорт на газовата и преглед и 15 лв. ремонта + газ анализатор и настройване...
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            И аз имах такъв проблем (някъде из форума писах), и при мен се оказа релето на газовата. При каране на газ пускаше по малко ток и на дюзите (около 1-1.5 волта). След смяна на релето (4 лв) всичко се оправи.

            Коментар


              #7
              пак ми го направи тоя номер... демек релето което изключва подаването на бензин към дюзата не изключва...ще трябва да си купя 1 реле да сменя моето... някой ще ми даде ли данни какво реле да търся, да не изглеждам като блондинка в магазина???
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар

              Working...
              X