Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газ на фиат браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газ на фиат браво 1.6

    може ли да се сложи обикновенна газова уредба на бровото?
    Fiat bravo 1.6 16v 103hp

    #2
    можевъв форума има няколко човека с газ на този мотор, включително и аз
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3

      Коментар


        #4
        и аз. бива
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          колеги, аз също съм с газ на този мотор и в момента имам малки проблеми с разхода - много е висок. Освен колегата Янис не знаете ли някой в София който може да погледне дали емулатора работи нормално и да и направи добра центровка ? Разхода е ужасен - над 10 извънградско и около 16 градско. Надявам се че има кадърни майстори и тук не само извън София

          Коментар


            #6

            Коментар


              #7
              Ами сигурно десетина пъти съм споменавал във форума ,че съм на газ вече близо 2 год. и 25х.км.и проблеми никакви,разход идеален......спокойно мога да си подаря вече колата на някой от икономия .Сам си направи сметките.А вървежа е повече от задоволителен.Газова уредба BRC-470лв.

              Коментар


                #8
                Аз имам следният въпрос по темата. Както споменах и аз съм с такава газова на този мотор и ми е интересно има ли изобщо начин да се направи така че ЕКУ-то да не трупа грешки заради газовата, или поне не такива които да го вкарат в сервизен режим. Вчера ходих да ми чистят грешките и имаше над 5-6 натрупани и колата на бензин вървеше ужасно.За момента имам емулатор само на ЕКУ-то а явно че и ламбда сондата генерира грешки. Според вас има ли начин с некво реленце да се изключва на газ и да не трупа грешки или изобщо до каква степен могат да се неутрализират нещата които трупат грешки на газ ?Досега еднозначен отговор не съм чувал по този въпрос - повечето майстори казват че винаги ще е така, но съм чувал че е възможно с добра и професионално направена инсталация на газовата това да се избегне.Вие какво ще кажете по въпроса ?

                Коментар


                  #9

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм с 2.0 20V HGT на ГАЗ и нямям ядове.Уредбата ми струваше 600лв октомври тази година
                    Bravo 2.0 20V
                    Tipo 2.0 16V SediciValvole

                    Коментар


                      #11
                      AvataR написа:
                      Аз имам следният въпрос по темата. Както споменах и аз съм с такава газова на този мотор и ми е интересно има ли изобщо начин да се направи така че ЕКУ-то да не трупа грешки заради газовата, или поне не такива които да го вкарат в сервизен режим. Вчера ходих да ми чистят грешките и имаше над 5-6 натрупани и колата на бензин вървеше ужасно.
                      От година и половина имам колата /монтирана АГУ в Италия през 97г., така я купих, нов внос/ и не съм имал никакви проблеми с ЕКУ-то, а си карам основно на газ /само паля на бензин, 2000 оборота и минава автоматично на газ/!Пояснение: Имам монтиран ламбда контрол /в който има вграден емулатор на ламбда сондата/ и отделно монтиран емулатор на дюзите /за 4-те цилиндъра/!
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12

                        Коментар

                        Working...
                        X