Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на ел.магнитен клапан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на ел.магнитен клапан

    Тази операция лесна ли е като за неспециалист като мен, или трябва да отида при газаджия?Защо си мисля, че трябва да се смени: преди два дни колата на газ угасна - все едно в бутилката няма никой, а беше пълна. ОК, минавам на бензин, карах 2 дни така, и снощи колата взе яко да се дави и да гасне на бензин, вървеше като натисна педала до край (буквално), според мен омеша бензин и газ, та спрях бензина и газта (минах на неутрално положение на ключето), и колата литна, като се изразходва бензина от карбуратора, нормално, колата реши че иска да гасне, пуснах на газ, и всичко беше ОК. Та поради тея причини си мисля, че клапана е сдал багажа и прави каквото си иска. Да си купувам ли клапан и да сменям, или да ходя при някой "майстор" ? Клапана го знам къде е, на много удобно място е, захранването му е също елементарно, с обувки, виждат се и тръбичките за газта. Та, какво ще ме посъветвате? Става въпрос за колата от сигнатурата.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    ключе 12 или 13 или 14 зависи, развиваш 2те газови тръбички и после го сваляш. клапана по принцип ако не изгори бобинката няма какво да му стане. сменя се гумичката ако не затваря добре, както н аизпарителя мембраните така тук има само 1 гумичка и тя се сменя и тва е. има и пружинка, може да я разпънеш малко за всеки случай. няма нищо сложно, вече ти си преценяваш. клапана се усеща на ръка дали работи- някой цика ключето, а ти слагар ръка на него -трябва да чатка от електромагнита. един нов клапан е 15-20 леа между другото
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      аха, ясно. Направо ще взема нов Благодаря. Ти си егати ценния кадър тук във форума, често си ми помагал
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Synthy написа:
        аха, ясно. Направо ще взема нов Благодаря. Ти си егати ценния кадър тук във форума, често си ми помагал
        само не съм сигурен дали няма няколко модела резби по клапаните. затова или си купи същия или го свали и отиди с него.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          направо с колата ще ходя. тя засега се е задържала на газм дано да искара още 3-4 дни до уикенда 10х
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Първо спри газта от бутилката,че не ми се мисли какво ще стане,ако операцията я извършваш със запалена цигара в уста На бутилката има 2 врътки!Завии и двете,за да си сигурен,че си спрял газта!Клапана ти може да има филтър и филтъра да се е задръстил!Сменя се елементарно и струва 3-5 лева!Принципно се намира в долната част на клапана.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              dudulia написа:
              Първо спри газта от бутилката,че не ми се мисли какво ще стане,ако операцията я извършваш със запалена цигара в уста На бутилката има 2 врътки!Завии и двете,за да си сигурен,че си спрял газта!Клапана ти може да има филтър и филтъра да се е задръстил!Сменя се елементарно и струва 3-5 лева!Принципно се намира в долната част на клапана.
              точно така, хубаво е да се спре газта от бутилката
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                да, това беше първото нещо, за което се сетих. спирам от бутилката и тогава вече каквато и да било намеса от моя страна.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  сменен! стария беше някакъв бенини, няма пружинка, и нещо дрънка вътре, тропа (още не съм го разглобил да видя какво е). Новият е ловато (30лв.), капсулован. лещите не ставаха от стария, както и уплътняващите гайки, с които се завиват тръбичките, та се наложи да ходя до газаджия да ги сменя. Ключето е 13-ка
                  "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                  Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                  Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                  Коментар

                  Working...
                  X