Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

152км за 8,64л газ! или 5,69/100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    sev написа:
    soulkeeper написа:
    колеги въпроса ми е, дали ако сложа на колата обикновенна газова с имолатор или там как се казва, което до колкото съм запознат ще ми излезне към 500-600лв, тя ще ми дава някакъв висок разход, с който ще ми е по-добре да си я карам на бензин , съответно ако разликата е 2-5 лв.аз това дали не е по добре да го пусна като тема?
    ами при мен примерно в града разликата е доста голяма - около 9-10 лева/ 100 кмизвън града е по-малко - 4 лева/100 км
    колега с газов инжекцион ли си или с емулатор или там както се казва(защото моята кола е пълна инжекция не съм много сигурен дали си заслужава да вкарам 1500лв за газов инжекцион , и мисля да сложа това а което става дума)?
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    Коментар


      #17
      Бях с обикновена газова с емулатори на дюзи и лабда сонда + ламбда контрол + авансатор, след което сложих газов инжекцион CarGaz. В момента сьм с газов инжекцион и сьм доволен! Смятам че това е решението на вьпроса за пьлните инжекциони.
      Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
      Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

      Коментар


        #18
        soulkeeper написа:
        колега с газов инжекцион ли си или с емулатор или там както се казва(защото моята кола е пълна инжекция не съм много сигурен дали си заслужава да вкарам 1500лв за газов инжекцион , и мисля да сложа това а което става дума)?
        с обикновена газова + ламбда контролцените на инжекционите май са около 1100 лева вече
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Втора засечка - 142км и 8,88л газ или 6л/100км при 120-130км/ч Дай боже всекиму!
          Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
          Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

          Коментар


            #20
            tehnoart написа:
            Втора засечка - 142км и 8,88л газ или 6л/100км при 120-130км/ч Дай боже всекиму!
            Браво!!! :D Чудесен разход - чак не е за вярване - не, че се съмнявам в написаното от теб Дай боже всекиму! :D И аз останах приятно изненадан това лято от моята Фиатка - 640км с 52 литра - 8.1л/100км смесен разход, но основно извънградско каране и магистрала със 100-120 км/ч + клима. Доволен съм! :D И все пак си мисля, че основния проблем при теб е бил в скапания комп и с ламбда контрола си щял да имаш подобни резултати?! Това второ засичане по съвета на sev ли е - празна, пълниш, чакаш да свърши? Аз досега не съм го правил това засичане - не оставям да ми свърши газта, че на бензин е една мъка ...
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #21
              tehnoart написа:
              Втора засечка - 142км и 8,88л газ или 6л/100км при 120-130км/ч Дай боже всекиму!
              При тази скорост, по книжка дават 7.5 за твойта кола, а ти на газ, където разхода се увеличава с 10% при ГИ, постигаш по-малък? Защо не се обадиш на инженерите във ФИАТ и не им кажеш да си поправят данните?
              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

              Коментар


                #22
                По книжка е 6,6л/100км извънградско при скорост до 120км/ч, 11,3л/100км в града от студен двигател, смесен цикъл 8,3л/100км - 37% градско и 63% извънградско. Изглежда четем различни книги. По документи на газовия инжекцион разликата е 1% в полза на бензина, поне така пише за моя ГИ, не зная от къде ги вадите тези цифри и защо не вярвате, когато колата ми гореше 25л/100км аз го написах и не се срамувах от нея, а търсих начин да вкарам разхода в човешки граници!
                Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                Коментар


                  #23
                  по книги не е ли натоварена

                  Коментар


                    #24
                    ами как да повярваме колегапри 120 просто няма начин да гори 6/100на бензин този мотор при 90-100 гори около 5,5-5,8а даже това не е достижимо за всички
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      При 90-100км/ч, съм съгласен да постигнеш този разход, но при 120, даже и 130 си написал...много абсурдно звучи, извинявай. Аз лично, веднъж се насилих да поддържам 90,95 км/ч до Пловдив и обратно по магистралата и направих 5.5-6/100 със V-Power Racing и с приятелката само(исках да се убедя, че колата е ок и може да постигне заводския разход). Преди седмица поддържах 110км/ч на газ по същата отсечка и ми даде около 7.5, напълно натоварена. А, като я карах 60-70км със скорост 130-140км/ч пак на газ, ми даде около 9/100разход.Вярно, не съм със ГИ,не е и скопена колата, но Ловато-то ми е ново, филтъра, свещите и маслото също, всичко си е уплътнено екстра по карба/моното. Как го направи този разход при тази скорост
                      1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                      Коментар


                        #26
                        с 20 литра минах 300 км,от които 170 дълго,и 130 градско ,,вярно че беше с ниска скоростоколо 80 км средно ,ама макар и бавно разхода е добър,а уредбата е обикновенна,ама малко удушена....
                        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                        хюндай акцент 1.5 CNG
                        киа каренс +метан

                        Коментар


                          #27
                          kkp написа:
                          ......За режима - на моята газова аз сам мога да избирам между три режима - икономичен, нормал и спорт. Аз карам само на спорт .......
                          извинявай ще споделиш ли как си избираш режимите, каква газова (?ГИ?), марка , модел ?

                          Коментар


                            #28
                            u_bo написа:
                            kkp написа:
                            ......За режима - на моята газова аз сам мога да избирам между три режима - икономичен, нормал и спорт. Аз карам само на спорт .......
                            извинявай ще споделиш ли как си избираш режимите, каква газова (?ГИ?), марка , модел ?
                            Така като гледам, колегата е с ГИ Фобос - http://forum.fiat-bg.org/garage.php?....php?l=3Ето и цените и телефоните им в Пловдив - http://www.fobos-bg.com/index.php?l=3.246
                            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                            Среден разход на газ

                            Коментар

                            Working...
                            X