Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

152км за 8,64л газ! или 5,69/100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    152км за 8,64л газ! или 5,69/100

    Здравейте колеги,След всички перипетии с компютъра и обикновени газови устройства с лабда контроли и авансатори и антирекорд от 25л/100км тази вечер мога да се похваля. Сложих газов инжекцион, настроен е на икономичен режим. Преди тръгване от Пловдив заредих до горе газ и малко бензин, че знае ли човек, и след изминати 152км заредих - донатъпках до горе - и какво видяха очите ми - 8,64 литра. Густо!!! Знаех си че там някъде е ключа от бараката, ама защо толкова дълго го търсих? Верно е че карах пенсионерската с 110км/ч на около 3000 оборота, ама 5,69 си е 5,69!!! Изкефен съм максимално! Успех на всички! Приятен Ви уйкенд!
    Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
    Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

    #2
    Ще ме накараш и аз да пробвам да карам със 110 да видя такъв разход Кажи все пак какъв ГИ сложи? Колко пари и т.н.
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      Здравей kkp,Сложих ГИ CarGAZ - италиански с бг софтуер, за парите не говорим, слага ми я приятел и взе само за уредбата, виж в нета колко струват,ориентировьчно 1000лв, но това ми вьрна вярата в италианските автотмобили. По едно време бях много отчаян, след всички премеждия с компа, защото ако не работи устройството, и ГИ не помага, това чудо взима сигнали от компа за бензин,ама да са ми живи и здрави приятелите!Айде да пробваш и ти на 110 км скорост и да пишеш. Твоята на какьв режим е настроена? Колко обикновено ти дава в града? Сподели.
      Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
      Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

      Коментар


        #4
        не искам да те разочаровам, но реалния ти разход е малко по-голям и все пак ще е много под предишния ти разход :D реално може да го засечеш, като на празна бутилка заредиш примерно 15 литра и чакаш да свършат
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          И така ще направя, sev! Пак ще засеча и ще пиша, нали за това е форума!!!
          Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
          Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

          Коментар


            #6
            tehnoart написа:
            И така ще направя, sev! Пак ще засеча и ще пиша, нали за това е форума!!!
            даще чакаме :D
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              газ

              пробвано е много пъти на дълго около 100-120км. под 6 на сто със сигурност
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                колега преди да сложиш газовия инжекцион си бил със тези имулатори или и аз незнам ка се казва точно, който лъжат компа че си с газов инжекц. така ли ?Ако е така, давало е рзход 25литра?ти щше ме откажеш направоДано да си ме разбрал
                FIAT - TIPO 2.0i.е

                Коментар


                  #9
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...танахме двама
                  - '06 FIAT Grande Punto 1.9 Multijet 130ps -

                  Коментар


                    #10
                    газ

                    при мен е с обикновенна газова с емулатор на сондата и на дюзите и аз си е нагласих сам но на градско е доста до 10 на сто
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Re: газ

                      kluchar написа:
                      при мен е с обикновенна газова с емулатор на сондата и на дюзите и аз си е нагласих сам но на градско е доста до 10 на сто
                      да, ама твоята кола и тази на колегата са доста различни
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        колеги въпроса ми е, дали ако сложа на колата обикновенна газова с имолатор или там как се казва, което до колкото съм запознат ще ми излезне към 500-600лв, тя ще ми дава някакъв висок разход, с който ще ми е по-добре да си я карам на бензин , съответно ако разликата е 2-5 лв.аз това дали не е по добре да го пусна като тема?
                        FIAT - TIPO 2.0i.е

                        Коментар


                          #13
                          soulkeeper написа:
                          колеги въпроса ми е, дали ако сложа на колата обикновенна газова с имолатор или там как се казва, което до колкото съм запознат ще ми излезне към 500-600лв, тя ще ми дава някакъв висок разход, с който ще ми е по-добре да си я карам на бензин , съответно ако разликата е 2-5 лв.аз това дали не е по добре да го пусна като тема?
                          ами при мен примерно в града разликата е доста голяма - около 9-10 лева/ 100 кмизвън града е по-малко - 4 лева/100 км
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            На мен ми дава 8 извънградско (под 120 рядко падам а на магистралата 140-150 поддържам). Градско в София - 11,5 (сравнително агресивно шофиране).За режима - на моята газова аз сам мога да избирам между три режима - икономичен, нормал и спорт. Аз карам само на спорт А за пробата със 110 .. незнам дали ще успея, че ми е трудничко да поддържам такава скорост дълго време. Докато се усетя и погледна километража - все съм на доста повече ... в предния ми пост това беше нещо като пожелание към самия себе си А за цените - по принцип знам какви са горе долу, но точно заради това "горе-долу" питах . А иначе моята излезна 1185 лв.
                            Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                            Коментар


                              #15
                              Нека внесем малко уточнение - при мен колата гореше 13,15,17, 20 и дори 25л/100км градско поради дефект в компютъра, който хванах след като сложих газовия инжекцион, сега компа е сменен и нещата си дойдоха на мястото. Не казвам, че няма ефект от устройствата, преди да сложите каквото и да било устройство, накарайте колата си да върви перфектно на бензин и тогава действайте. Аз на практика поставих газовото устройство веднага след като купих колата и реално не мога да дам компетентно мнение как се движи на бензин и какъв разход дава. Успех на всички в поставянето на газ!
                              Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                              Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                              Коментар

                              Working...
                              X