Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голям разход бенз.при каране на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голям разход бенз.при каране на газ

    Здравейте скоро се сдобих с една Мареа,имам следния проблем, през последните 2 седмици ми изгори 30 литра бензин. за изминати около 200 км. в сервиза след изгубени 10 литра за 3 дни ми казаха че колата е ок. а газта ми намалява нормално. да ви попитам: има ли възможност някой да ми точи бензинчето при положение че колата ми нощува на платен паркинг. моля за съвети откъде може да идва проблема.Благодаря предварително
    Fiat Marea 1.8 16V

    #2
    да не би да караш на бензин ,докато си мислиш че караш на газ?шега ,ако гори газ и бензин вероятно ще се дави,вероятно теч?
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      А когато караш на газ да ти е направило впечатление да ти мирише на бензин?
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        не съм обърнал внимание но не си спомням да мирише, а и не тече поне няма видими следи да тече, превключвателя ми е автоматичен и си минава нормално на газ, чувам едно леко цъкане като мине на газ. ама сам минал не повече от 150 км. дори и на бензин да сам я карал то тогава не би трябвало да свършва газта. пък си върви фиатката( да чукна на дърво). Аз стигнах до извода че ми източват бензина-като подучух че на места продавали бензин по 1.20-1.50 и вече и е ясно.
        Fiat Marea 1.8 16V

        Коментар


          #5
          Dimitko написа:
          не съм обърнал внимание но не си спомням да мирише, а и не тече поне няма видими следи да тече, превключвателя ми е автоматичен и си минава нормално на газ, чувам едно леко цъкане като мине на газ. ама сам минал не повече от 150 км. дори и на бензин да сам я карал то тогава не би трябвало да свършва газта. пък си върви фиатката( да чукна на дърво). Аз стигнах до извода че ми източват бензина-като подучух че на места продавали бензин по 1.20-1.50 и вече и е ясно.
          По скоро бих казал че имаш теч от горивопровод - и то сериозен. Провери си ситемата започвайки от горивната помпа, тръбите отдолу, до двигателя и т.н., но на ЗАПАЛЕН двигател. Ако ти тече някъде отдолу може и да не ти мирише, а като загасиш спира като не работи помпата. Аз лично се съмнявам във версията за източване. По личен опит мога да кажа че западните коли могат да им се точи бензин само като е 100% пълен резервоара и то не повече от 10-15 литра в най-добрия случай.Огледай си горивопроводите и то скоро, защото ако тече си е много опасно, да не стане БУМ!
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Благодаря за съвета аз така и иначе от 3 дни не я карам. но утре ще проверя задължително как стоят нещата с трабичките от резервояра до двигателя, само да попитам ако тече някаде може ли да се поправи с наръчни средства.
            Fiat Marea 1.8 16V

            Коментар


              #7
              газ-бензин

              има го тоя момент да си на газ и на бензин я пробвай да откачиш като си на газ жицата на клапана дали пак ще работи колата може да не превключва както трябва
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                коя жица тр.да откача .аз в събота прегледах тръбичките за бензина отдолу и не открих никаде да тече.а ако смесва гориво не тр.ли колата да не се държи мн.добре.а има ли възможност да ми минава на газ и по некое време да си минава на бензин без да разбирам-като си свети зеленкото диотче
                Fiat Marea 1.8 16V

                Коментар


                  #9
                  газ

                  ами то може да свети зелено но всъшност да не е затворило за бензина имаш ли за дюзите допълнение да лъже ECU че работат
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    честно незнамама майсторите на които е карах скоро казаха че по газта и по бензина няма грешки. и след това 30 литра бензин за 4 дни и изминати 120-150 км.( опаа изненада) + нормалните за това разстаяние газ.
                    Fiat Marea 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      газ -бензин

                      ами аз слагам 10 литра или 20 лв зависи но на 30 дни някаде гледам да покарвам и на бензин малко иначе автоматично се прехвърля ако и при теб е автоматично но клапана нещо не сработва може и давърви и бензин но би трябвало да е малко ако нямаш емулатор за сондата щото тя ще оттчете че има смес на изхода и няма или ще пуска но малко бензин а това с Визата/ на стенд/ не се оттчитаа да нее нещо развален нивомера може и това да е но нетрябва да чакаш да свърши и да разбереш че найстина няма щото разваля се помпата
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Да започна по отдалече,та може случайно някой да забележе нещо нередно което съм направил -ще ми е от полза, всичко по колята си беше в нормите разход в софия-14-15 газ. на бензин незнам и това докато не смених въздушния филтер, след смяната му за момент ми даде разход около 20л/100 км., след което направих ръчно регулиране чрез един болт и всичко си стана ок. малко стана по бавно-набираща в ниските оборот но пък отчете разход под 8 градско. и изведнъж взе да ми изчезва бензина, моля ако е това за което споменахте за смесването на гориво да ми кажите как мога да проверя дали е така и какъв е начина за оправянето.Благодаря предварително за помоща
                        Fiat Marea 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Здраей колега,Смесването на горивата става ако едновременно работят и двете системи за подаване на гориво - клапана за газта с изпарителя и бензиновата помпа с инжекторите. Всички газаджии избягват този проблем като при работа на газ изключват бензиновата помпа с инжекторите или само инжекторите. Ти най-лесно можеш да провериш това като си завиеш врътката за газта отзад на бутилката - тогава спира пускането на газ напред в системата и колата след 1-2 минути на празен ход спира да работи т.е. газта е свършила. Ако при това положение колата продължи да работи - тогава си взима бензинец от бензиновата система от което следва - повреда на превключвателя или накъде по ел.часта добавяна от газаджията - релета и т.н.!Успех!P.S. Мразая автоматични превключватели за газ-бензин!
                          Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                          Коментар


                            #14
                            Чакайте малко .... Ако смесва горивата - знаете ли каква бандитска смес се получава и как ще работи колата, ако изобщо успее да запали де ...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              На предната кола (рено 19) след една катастрофа ми се случва следното - карам си по цариградско и колата забива муцуна. Газ бях сложил преди няколко часа. Превключвам на бензин - няма разлика .. пак на газ - все същото. А резервата за бензина беше светнала преди няколко дни, а на реното дори не палех на бензин и знаех че поне още месец няма да се налага да слагам бензин. Както и да е колата спря и няма нито палене - нищо. Обадих се на един майстор да дойде да погледне. Докато го чаках отидох да сложа бензин в една туба за да докажа на майстора че имам бензин. Като сложих бензина и опитах да запаля - колата запали от първия път! Оказа се че при удара нещо е станало и аз си мисля че карам на газ а колата е на бензин. Та на следващия ден отидох до газаджиите и ми фикснаха проблема.А относно няколкото горива - преди няколко години на едно рено с карбуратор ми се ебаваше мамата от въртене докато запали - после си вървеше .. не се давеше. Та докато открия че бензиновия клапан пропуска бензин беше голямо приключение.
                              Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                              Коментар

                              Working...
                              X