Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Огромен разход на газ,писна ми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Огромен разход на газ,писна ми

    Преди около седмица ходих на центровка на газовата уредба щото колата ми харчеше и не вървеше,отидох в сервиза в който са ми слагали газовата,дадох им 10лв,тръгнах си и към нас викам да я понастъпя и ебати спънатия кон,още по зле от преди,а го правиха на газ анализатор уж перфектно Днеска сипвам за 10лв газ (имаше останало 2-3лв) минавам 50км и преди нас колата си угасна Вече ми писна с тая газова,кажете от какво може да дава такъв адски разход и така да не върви,щото съм бесен,над 20/100 умерено каране Изпарителя е ловато,има емулатор и плочка,на газовата и изтече гаранцията преди няма и месец,а колата е типо 1.6 двувалка Как да разбера дали въздушния филтър ми е за смяна?
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    #2
    Като го провериш
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      Е това е супер лесно.Просто отваряш кутията на въздушния филтър и ако е почернял ( атой със сигурност според мен е) го сменяш.Новия е 5-10 лв. и е бял на цвят
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        абе не знам ама на кромата баща ми не й сменя филтъра вече 65 000 км и няма промяна нито във вървежа нито в разхода
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          абе не знам ама на кромата баща ми не й сменя филтъра вече 65 000 км и няма промяна нито във вървежа нито в разхода
          Брех...къде е това чисто място?
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            Слав написа:
            pakumba написа:
            абе не знам ама на кромата баща ми не й сменя филтъра вече 65 000 км и няма промяна нито във вървежа нито в разхода
            Брех...къде е това чисто място?
            из цяла Бг/хич не е чисто, но принципа като върви не се пипа е много силен при него/, но да не спамя- аз на моята темпра си го сменям редовно, никога не съм забелязал каквато и да е разлика във вървежа или разхода от стар до нов. търси проблема в плочката или кофти настройка/особенно/ или може би да изпуска отнякъде? сапунена водичка и мацаш. от филтъра да вдигне ама не може двойно повече от един скапан филтър
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              нали харчеше 10

              Коментар


                #8
                охооо, ако е успееш да я накараш да харчи 10 в града е супер. моята темпра едновалка в града е 11 и малко отгоре
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Колега, няма управия. Не че искам да те разколебавам разбира се. Нали сме с теб братя по двувалка споделям: След смяна на филтър септември и никаква разлика. В София гокато живях и мойта хубавица лапаше много, достигал съм и 23/100. Това е абсолютно доказано от трафика. Без никакви интервенции и пипания, от както карам тук във Варна (декември 2006) разхода ми е 15-16 при по бясно каране. Ако си седя кротък - и до 13-14 пада. Навън не знам, като я взех беше макс. 9. Сега след няколко интервенции - отваряне и оправяне на главата заради прегряване миналата зима, сменена чистонова генерация, няма катализатор, и разни други дреболии е 10/100 и не мога да падна по-малко. Онзи ден колегата Phoenix ме води тука на един сервиз на BOSCH на газ анализатор и е в перфектните граници.Както ми бяха казали и преди, още когато си я взех - такива са ни моторчетата, добри, пъргави, но не очаквай малък разход на газ! Междо другуто, филтъра ни е и той "такован". Аз намерих оригинален като за нас BOSCH за "скромните" 26 лв, като бая се чудиха, че съм свалил стария от Типо. Предлагаха ми някакъв кръгъл от лада ли беше незнам, за 10 лв и да съм си го мачкал да стане, ма след кратко мислене не можаха да ме слконят...П.С.: Понеже не искам да оспамвам темичката и ми се желаеше да добия по систематизирана информация и мнения съм си пуснал и аз една със същия проблем, но с конкретни запитвания: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=154543#154543Колега, извинявам се за нахалната рекламка на моята темичка тук Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Yellow_Flash_Colorz_PDT_14

                  Коментар


                    #10
                    КолегаВиж горната тема, една над тебе, и аз така, 1.6 16в двувален мотор, до 25/100 в града стигнах, проблема го тьрси другаде, ако си сменял ангренаж и не са си свьршили майсторите добре работата може и моя разход да биеш, сега сьм в бокса б сервиза и се надявам този пьт да е добре. Успех!
                    Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                    Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                    Коментар


                      #11
                      Слав написа:
                      Е това е супер лесно.Просто отваряш кутията на въздушния филтър и ако е почернял ( атой със сигурност според мен е) го сменяш.Новия е 5-10 лв. и е бял на цвят
                      Да бе минал е покрай 5-10лв,27лв е и го има на много малко места,а иначе като сложа филтър и на третия ден си става по тъмен,въпроса е за боклуци ли да гледам или
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        #12
                        pugsy написа:
                        нали харчеше 10
                        Не бе объркал си се 5 харчим
                        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                        Коментар


                          #13
                          bubachko написа:
                          Колега, няма управия. Не че искам да те разколебавам разбира се. Нали сме с теб братя по двувалка споделям: След смяна на филтър септември и никаква разлика. В София гокато живях и мойта хубавица лапаше много, достигал съм и 23/100. Това е абсолютно доказано от трафика. Без никакви интервенции и пипания, от както карам тук във Варна (декември 2006) разхода ми е 15-16 при по бясно каране. Ако си седя кротък - и до 13-14 пада. Навън не знам, като я взех беше макс. 9. Сега след няколко интервенции - отваряне и оправяне на главата заради прегряване миналата зима, сменена чистонова генерация, няма катализатор, и разни други дреболии е 10/100 и не мога да падна по-малко. Онзи ден колегата Phoenix ме води тука на един сервиз на BOSCH на газ анализатор и е в перфектните граници.Както ми бяха казали и преди, още когато си я взех - такива са ни моторчетата, добри, пъргави, но не очаквай малък разход на газ! Междо другуто, филтъра ни е и той "такован". Аз намерих оригинален като за нас BOSCH за "скромните" 26 лв, като бая се чудиха, че съм свалил стария от Типо. Предлагаха ми някакъв кръгъл от лада ли беше незнам, за 10 лв и да съм си го мачкал да стане, ма след кратко мислене не можаха да ме слконят...П.С.: Понеже не искам да оспамвам темичката и ми се желаеше да добия по систематизирана информация и мнения съм си пуснал и аз една със същия проблем, но с конкретни запитвания: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=154543#154543Колега, извинявам се за нахалната рекламка на моята темичка тук Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
                          Бате то да харчи,ама поне да вървеше,а аз немога да изпреваря некви бусове А тия филтри от лада въобще да не си посмял,като взех колата беше с такъв и неправилно зацепен ангренаж и беше няма такъв мъртвец
                          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                          Коментар


                            #14
                            tehnoart написа:
                            КолегаВиж горната тема, една над тебе, и аз така, 1.6 16в двувален мотор, до 25/100 в града стигнах, проблема го тьрси другаде, ако си сменял ангренаж и не са си свьршили майсторите добре работата може и моя разход да биеш, сега сьм в бокса б сервиза и се надявам този пьт да е добре. Успех!
                            Сменял съм,как да проверя дали е правилно зацепен
                            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                            Коментар


                              #15
                              Като начало те сьветвам да отидеш на елкон и да ти направят тест на компа и там се хващат всички проблеми по газоразпределението. Ако си за Пловдив мога да препорьчам сервиз, за другаде не знам.
                              Фиат Брава 1.6 16в 103 к.с.
                              Fiat Punto 2 1.9 JTD 80 h.p.

                              Коментар

                              Working...
                              X