Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разход на газ.Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разход на газ.Типо 1.6

    колеги може те ли да ми кажете колко е нормалния разход на Типото.Благодаря.

    #2
    Колега, въпросът ти е зададен в общи линии много неясно. Защо ли, ами защото нито е ясно за кой двигател точно става въпрос, двувалка или не. Нито пък става ясно дали питаш за среден разход, разход при градско каране или разход извън града. А зависи и от това кога е слагана газовата, каква е, кога е сменяван въздушният филтър, карал ли си я на газанализатор. С плочка ли е или с щуцери... и прочее, и прочее. Кажи каквото знаеш по тези въпроси и със сигурност отговор на въпроса ти ще бъде даден.А и темата не е в правилния раздел "Газови уредби за ФИАТ".

    Коментар


      #3
      На моя мотор, 1.6 двувалка с Ловато газова, 11 градско и 7 извън градско при нормално каране.
      In Tipo Veritas

      Фиат Типо 1.6 DOHC
      Фиат Стило 1.6

      Коментар


        #4
        rinsuind написа:
        На моя мотор, 1.6 двувалка с Ловато газова, 11 градско и 7 извън градско при нормално каране.
        И аз съм толкова,даже падам на 10,но ми не върви като света Много голямо значение има откъде зареждаш
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          като колегите (само че темпра, 1.6 с един вал). изпарител OMVL - RegBull, нов (на 2 месеца).
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            По "закон Божи" ако колата ти е наред с разхода на бензин на газ се увеличава с 20%
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              brat_John написа:
              По "закон Божи" ако колата ти е наред с разхода на бензин на газ се увеличава с 20%
              С 20 ли?! Аз, защо си мисля, че е с 10% само...Според зависи, както се казва
              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

              Коментар


                #8
                може да са 1:1 (бях си го направил така, да видя може ли да се изравнят), ама тогава колата е като куц кон (т.е. едвам движи). А може и да върви повече отколкото на бензин ама разхода става...
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  nadq написа:
                  ......С 20 ли?! Аз, защо си мисля, че е с 10% само...Според зависи, както се казва
                  Хубаво щеше да бъде 10% ама за съжаление практиката показва 20%. Това съм го установил и от личен опит, а пък и е описано в темата за газовите уредби. Иначе разхода може да се докара до 1:1 с бензина при запазване на динамиката (бензиновата имам пред вид), но ТАП-а и ламбда газ контрола са задължителни. За съжаление цената на тези две устройства е съизмерима с цената на газовата уредба, но пък при левче разлика газ - бензин инвестицията се избива бързичко
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    brat_John написа:
                    Хубаво щеше да бъде 10% ама за съжаление практиката показва 20%. Това съм го установил и от личен опит, а пък и е описано в темата за газовите уредби. Иначе разхода може да се докара до 1:1 с бензина при запазване на динамиката (бензиновата имам пред вид), но ТАП-а и ламбда газ контрола са задължителни. За съжаление цената на тези две устройства е съизмерима с цената на газовата уредба, но пък при левче разлика газ - бензин инвестицията се избива бързичко
                    ще споделиш ли повече за тези неща (ТАП - какво е? ) и дали става за карбуратор да се слага лабда сонда за газ?
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      Synthy написа:
                      brat_John написа:
                      Хубаво щеше да бъде 10% ама за съжаление практиката показва 20%. Това съм го установил и от личен опит, а пък и е описано в темата за газовите уредби. Иначе разхода може да се докара до 1:1 с бензина при запазване на динамиката (бензиновата имам пред вид), но ТАП-а и ламбда газ контрола са задължителни. За съжаление цената на тези две устройства е съизмерима с цената на газовата уредба, но пък при левче разлика газ - бензин инвестицията се избива бързичко
                      ще споделиш ли повече за тези неща (ТАП - какво е? ) и дали става за карбуратор да се слага лабда сонда за газ?
                      Ламбда газ контрол се слага при наличие на ламбда сонда за да се регулира съотношението на смесване газ - въздух. За ефекта можеш да прочетеш тук. ТАП - тайминг адванс процесор - служи за управление предварението подаването на искрата за запалване на сместа. Слага се и на карбураторни двигатели. Имаше някъде тема за ТАП-а ама нещо не можах да я намеря. Използвай търсачката.
                      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар

                        Working...
                        X