Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кофти гориво или нещо друго

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кофти гориво или нещо друго

    в сряда заредих в ОМВи колата при тръгване едва отлепяше, все едно се опитвам да тръгна без да давам газпри подаване на повече газ тръгваше нормалнои при празен ход оборотите едва забележимо се колебаеха, подобно на включване на ел. консуматориначе като разход си беше нормалнослед като свърши газта , заредих от ЛукОйл после 2 пъти от Шел и проблема го нямашевчера пак заредих на ОВМ, в съсвсем друг град и пак същата случкадали е от газта или е съвпадение?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    Аз лично имам доста лоши впечатления от газта на ОМВ, че дори и на Шел. Виж от ЛукОйл съм страшно доволен. Може и да си въобразявам, но... Някой ми беше казвал, че в Шел слагат 50/50 Пропан - Бутан, а не 60/40, щото им излизало по - ефтино...
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    Коментар


      #3
      ами не знамна ОМВ газта е от Газтрейдоще поне 10 вериги купуват от Газтрейд
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        надявам се да отговоря на въпроса ти- като почнете ей такива изказвания еди коя си бенз. газта е боклук, бензина не струва/ айде за нафтата по съм съгласен, но все пак нямам опит с нафта/ и ми става смешно. аз как за 5 години каране сменил съм 5-6 коли и никога не съм зареждал на определена бенз., а където ми падне и по големи и по някакви съвсем квартални малки и така и никога не усетих разлика нито във вървежа, нито в колебание на оборотите. за разход не мога да споря, не го засичам толкова точно.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          надявам се да отговоря на въпроса ти
          и?не си въобразявам че колата не знае къде се намира
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            sev написа:
            pakumba написа:
            надявам се да отговоря на въпроса ти
            и?не си въобразявам че колата не знае къде се намира
            " никога не съм зареждал на определена бенз., а където ми падне и никога не усетих разлика нито във вървежа, нито в колебание на оборотите"това е моето мнение мнение на въпроса ти- според мен проблема ти не е газта
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              не се сещам от какво може да есвещите са на 4 000 км и са истинскивъздушния филтър е на коло 2 000остава да има проблем с ламбда контрола...макар че веднага след като заредих в ЛукОйл колата се "оправи"
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Напълно подкрепям колегата sev-преди две седмици с газ от ОМВ а карам с такава почти от 5,6 години-колата на празен ход се побърка-на бензин спи а на газта тресе ще се къса а и аз съм с почти нови консумативи.Няколко дни съм с газ от Лукойл-това тресене го няма.Продължавам да мисля че на ОМВ има хубава газ но все пак се случи
                Марея 1,8 16V

                Коментар


                  #9
                  sev написа:
                  не се сещам от какво може да есвещите са на 4 000 км и са истинскивъздушния филтър е на коло 2 000остава да има проблем с ламбда контрола...макар че веднага след като заредих в ЛукОйл колата се "оправи"
                  честно да ти кажа и аз не се сещам. моментна слабост
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    честно да ти кажа и аз не се сещам. моментна слабост
                    дано :D
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Това ми се е случвало и на мен... смятам просто че има кофти партиди... де да знам, преди в бензина имаше вода и спирт, в газта кой знае какво тъпчат. Два-три пъти ми се слчи подобно нещо - да заредя и колата да спре да върви или пък да заработи осезаемо по-добре. Може би защото бутилката ми събира само 16 литра и това, което зареждам, почти винаги е чисто (т.е. не се смесва много много с остатъци от миналото зареждане). Не смятам, че има причина да му се обръща внимание.
                      Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                      Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                      Коментар


                        #12
                        sev написа:
                        остава да има проблем с ламбда контрола...макар че веднага след като заредих в ЛукОйл колата се "оправи"
                        Е колега ти си отговори сам, защо колата не е работила а ако и нямаше ламбда контрол щеше да го усетиш и при вървенето *тя е компенсирала малко вървежа*.

                        Коментар


                          #13
                          Карам от скоро кола на газ,но не намирам разлика във вървежа независимо от газаджийницата от която зареждам.
                          BRAVA 1.4 12V газ

                          Коментар


                            #14
                            вчера заредих от Шели колата вече върви нормално
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Колеги бензиностанции ОМВ може да са една верига но са на различни собственици и всеки си зарежда кои от където иска горивата,така че като се каже ОМВ не очакваите едно и също качество, аз също съм страдал от тяхна газ и вече се въздържам да сипвам при тях, доволен съм от лукоил и от еко, на по мизерни бензиностанциики сипвам само при нужда.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар

                              Working...
                              X