Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И аз вече съм с ламбда контрол

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И аз вече съм с ламбда контрол

    Привет на всички!Днес с колегата qnisZ сложихме ламбда контрол на Фиата. Първите впечатления са че динамиката на колата е като на бензин, само че по-евтино . За разхода нищо не мога да кажа още, но в събота в малките часове заминавам на разходка в Италия с колата за десетина дни, и като се върна ще пиша. Стискайте палци всичко мине наред, че Фиатката ми прави прави проблеми напоследък. ПС Някой знае ли как стои въпроса с газостанциите в Италия? Има ли достатъчно, трябва ли да ги търся специално?

    #2
    Re: И аз вече съм с ламбда контрол

    tomny написа:
    ПС Някой знае ли как стои въпроса с газостанциите в Италия? Има ли достатъчно, трябва ли да ги търся специално?
    Мисля, че няма да имаш проблем! Все пак в Италия има около 1 милион коли на газ! В началото на април ходих на екскурзия и цените на газта бяха 0,6-0.61 евро/литъра.Но ето все пак няколко линка:Актуални цени на гориватаГаз-станции Italy - много са :D Линка може да се ползва и за търсене на газ-станции в цяла Европа!
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      На теб ти остана време днес да напишеш и пост. А на мен чак сега.

      Коментар


        #4
        И да не забравиш да пишеш какъв ти е разхода да си направим и ние сметката от разликата.

        Коментар


          #5
          Здравейте отново, Върнах се в БГ преди два дни. Екскурзията беше вълшебна. Много съм доволен и от ламбда контрол системата. Колата има нормална динамика в целия диапазон на оборотомера, двигателя е еластичен и реагира адекватно на резки натискания на педала на газта. Преди много се притеснявах когато на магистралата някой ми се лепнеше изневиделица на задната броня при изпреварване, връщах на четвърта и вкарвах оборотите в червеното, сега просто натискам педала и се измъквам. Махнах и досадната клапа на входа на всмукателния колектор, която газаджията беше сложил за да ограничи въздуха и да може да регулира сместа. От това и звука на мотора се промени Сега за разхода. Между 9 и 11 на 100. При скорост 100-120 е около 9, при 160-170 отива към 11. За градско тепърва ще пиша. Това е за сега.

          Коментар


            #6
            Е браво явно си струва тази екстра.Но да кажа аз днес гледах един пасат от италия беше дошъл да му заредя климатика та той беше с газова от там имаше електрически клапан с врътка за регулиране отдолу и се захранваше от клапана на изпарителя първо помислих че ланда контрол и като видях как се управлява разбрах че не е а интересно за какво изобщо е сложен.
            Обичам си работата.

            Коментар


              #7
              Valentin_V написа:
              Е браво явно си струва тази екстра.Но да кажа аз днес гледах един пасат от италия беше дошъл да му заредя климатика та той беше с газова от там имаше електрически клапан с врътка за регулиране отдолу и се захранваше от клапана на изпарителя първо помислих че ланда контрол и като видях как се управлява разбрах че не е а интересно за какво изобщо е сложен.
              Наистина и аз смятам, че напълно си заслужава една инвестиция в ламбда контрол система /ЛКС/ за тези които имат АГУ. :D Просто колата започва да ти върви като на бензин, а цената на газта в сравнение с бензина е ... Ето все пак и от мен няколко линка /надявам се да не Ви се сторят като реклама, само с информативна цел са /:BRC Bulgaria:- Инфо за Ламбда контрол системи- Рисунка /схема/ за монтаж на Ламбда контрол система
              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
              Среден разход на газ

              Коментар


                #8
                И колко струва един ламбда контрол заедно с монтажа? Че от вчера съм с газ на Бравото - върви добре, ама ускорението му го няма като преди
                Fiat Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Ugi написа:
                  И колко струва един ламбда контрол заедно с монтажа? Че от вчера съм с газ на Бравото - върви добре, ама ускорението му го няма като преди
                  около 150 лвмонтажа е лесен и си го правиш сам
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    sev написа:
                    Ugi написа:
                    И колко струва един ламбда контрол заедно с монтажа? Че от вчера съм с газ на Бравото - върви добре, ама ускорението му го няма като преди
                    около 150 лвмонтажа е лесен и си го правиш сам
                    Ако ме знаеш колко съм сръчен....
                    Fiat Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      монтажа става бързоне би трябвало да е повече от 20-на лева
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Ugi написа:
                        И колко струва един ламбда контрол
                        Ето го твоя човек: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=14475
                        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                        Среден разход на газ

                        Коментар


                          #13
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=14475[/quote] Тази вече свърши и няма да има от нея повече на тази цена.

                          Коментар

                          Working...
                          X