Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламбда контрол и на Брава 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Abarth. написа:
    Другия въпрос ми е кранчето на газта което е на изпарителя (за пускане на повече газ и въздух) го регулира автоматично в зависимост от подаването на газ ли? Демек като си кретам бавно си харчи малко колата,а като и подам газ пуска яко газ и колата върви във високи,че сега съм много зле на високите,принципно на бензин силата ми идва след 3500,а сега тази сила въобще не идва
    Колегата zgabrovski вече ти е отговорил, но погледни и тези теми за ламбда газ контрола:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
    Abarth. написа:
    Ще постигна ли вървеж като на бензин
    При мен върви като на бензин - ускорява нормално, няма проблеми нито в ниските, нито във високите обороти, на магистралата - 180км/ч ... сигурно можеше и още, но ... мил ми е живота .
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #17
      Abarth. написа:
      Хмм тарикатска работа,но нещо 150лв ми се струват прекалено много,то толкова струва цяла газова
      Зависи какви километри навърташ. Ако ти свали разхода с литър за 15000 ще му "избиеш" парите а да не говорим че вървежа ще ти е коренно различен аз минавам 50000 на година и веднага бих го сложил, но при теб - трябва сам да вземеш решение.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #18
        zgabrovski написа:
        Abarth. написа:
        Хмм тарикатска работа,но нещо 150лв ми се струват прекалено много,то толкова струва цяла газова
        Зависи какви километри навърташ. Ако ти свали разхода с литър за 15000 ще му "избиеш" парите а да не говорим че вървежа ще ти е коренно различен аз минавам 50000 на година и веднага бих го сложил, но при теб - трябва сам да вземеш решение.
        Абе колкото и да "избиеш" това си е голяма сума пари за нещо,което дори не ти е гаранция,че ще помогне
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #19
          ИЗВОД

          Аз си купих от qnisZ - ЛКСБлагодарени на неговата помощ успяхме да я вържем )аз съм с ТIPO 1.6мога да кажа следното - колата върви като черта - по добре дори и от бензин - перфектно на икономичен режим - нагласена - без проблеми 150 - без давене - извънградско - 7,7 / 100км преди 8,8 /100 а за града още тествам но за сега е около 11,5 преди 13,5 - но теста за градско продължава - зависи и от разстоянията.мисля че спря да прави и грешки - карам я от 3 седмици и щях да усетя - с емилатор - включен Още един път благодарност към qnisZ

          Коментар


            #20
            Ламбда контрол

            Колеги имам един такъв въпрос при наличието на ламда контрол възможно ли е да се намалят детонациите?(гърмежите), понеже притока на газ вече става контролируем, т.е. подава се необходимото количество газ отчетено от ламбдата.

            Коментар


              #21
              Re: Ламбда контрол

              ами дагърмежи няма да има
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #22
                Re: Ламбда контрол

                sev написа:
                ами дагърмежи няма да има
                Не съм съгласен!!!Намалява се доста възможноста за тия гърмежи но не изчезва на 100%!Мисля че и Янко ще потвърди.Проблема може да въникне от неправилна настройка или обучение на контрола.

                Коментар


                  #23
                  Re: Ламбда контрол

                  idm написа:
                  sev написа:
                  ами дагърмежи няма да има
                  Не съм съгласен!!!Намалява се доста възможноста за тия гърмежи но не изчезва на 100%!Мисля че и Янко ще потвърди.Проблема може да въникне от неправилна настройка или обучение на контрола.
                  Да гърмежи може но вече е само от запалването не и от бедна горивна смес.

                  Коментар


                    #24
                    запалването вече е друго нещо :D
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар

                    Working...
                    X